Meglepő dolgokat mondott Alonso sokat kritizált csapattársáról az Aston Martin főnöke

Aston Martin, Fernando Alonso, Lance Stroll
Aston Martin's Spanish driver Fernando Alonso (L) and teammate Aston Martin's Canadian driver Lance Stroll participate in the opening ceremony for the Las Vegas Grand Prix on November 15, 2023, in Las Vegas, Nevada. (Photo by Jim WATSON / AFP)
Lance Stroll a 2023-as Forma–1-es szezonban nem igazán tudott rácáfolni azokra, akik szerint nincs helye a mezőnyben. Ám a legfontosabb két ember támogatja őt, hiszen a csapattulajdonos édesapjához hasonlóan az Aston Martin csapatfőnöke, Mike Krack is megvédte a versenyzőjét. Krack emellett Fernando Alonsót is megdicsérte a szezonbeli teljesítményéért.

Igaz, csuklótörés miatt nehezen indult számára a szezon, Stroll tavaly hatalmas lemaradásban volt csapattársához, Fernando Alonsóhoz képest. Mindössze három olyan időmérő és (azok közül, amikor Alonso is célba ért) két olyan futam volt, ahol a kanadai végzett előrébb;

a spanyol nyolc dobogójához képest neki egy negyedik hely lett a legjobbja;

az összetettben pedig Alonso 206 pontjához képest neki 74 lett. Az utolsó három versenyen ugyanakkor Lance Stroll egyaránt pontot, köztük két ötödik helyet is szerzett, így a hajrája és a hozzáállása miatt elégedetten beszélt róla a csapatfőnök, Mike Krack.

Hiába teljesített jól néhány futamon, Lance Stroll 2023-as teljesítményéből a lemaradása és a szingapúri balesete marad igazán emlékezetes Forrás: AFP/Mohd Rasfan

Felfelé ívelt Stroll formája

„Lance nagyszerű helyen van. Nyugodt és magabiztos, látszik a testbeszédén. Nagyon lenyűgöző, ahogyan az idény során versenyzőként fejlődött. Bárcsak egy kicsit hosszabb lett volna számára a szezon, mert

Ennek kell most megtörténnie, csak ott kell folytatnia, ahol a legutóbbi szezonban abbahagyta. Sok kihívást leküzdött 2023-ban, és most nagyon felfelé ívelő pályán van" – idézte a Motorsport Mike Krack nyilatkozatát, amit a csapat hivatalos honlapjának adott.

Alonsótól is le van nyűgözve Krack

A 42 éves, kétszeres világbajnok Fernando Alonsóról még elégedettebben beszélt a csapatfőnök, akit lenyűgözött az összetett negyedik helyén záró pilótája.

Fernando Alonso nyolcszor is a dobogón ünnepelhetett, és 1986 óta csak Michael Schumacher végzett nála idősebben a legjobb három között Forrás: AFP/Nelson Almeida

„Amit Fernando hozott nekünk, az egyszerűen kiemelkedő. Tovább hajt minket, és jobbá tesz minket, ez tényleg ilyen egyszerű. Rendkívül ambiciózus, és minden hétvégén a dobogós helyekért akar küzdeni – mondta Mike Krack. –

Ő nem olyan versenyző, aki megjelenik egy versenyhétvégén, elvégzi a dolgát, majd eltűnik. Mindig van egy újabb kérdés, egy újabb WhatsApp-üzenet, amiben folyamatosan keresi azokat a dolgokat, amelyeken javíthatunk."