Michelisz második helyről a főfutamon

AUTO - WTCR  SLOVAKIA 2019 auto championnat du monde circuit course fia mai motorsport slovaquie tourisme wtcr 05 NORBERT MICHELISZ, (HUNGARY), BRC HYUNDAI N SQUADRA CORSE, HYUNDAI I30 N TCR, action during the 2019 FIA WTCR World Touring Car cup race of S
05 NORBERT MICHELISZ, (HUNGARY), BRC HYUNDAI N SQUADRA CORSE, HYUNDAI I30 N TCR, action during the 2019 FIA WTCR World Touring Car cup race of Slovakia at Slovakia Ring, from may 10 to 12 - Photo Marcel Langer / DPPI
Cikkünk folyamatosan frissül
Egy sűrű nap zárásaként jön a nap harmadik versenye a Dunaszerdahely melletti pályán. A szlovákiai főfutamon Michelisz Norbert a második helyről indul, csakúgy, mint a nyitófutamon.
18:06
2019. május 12.

Michelisz újra a második helyről

Ugyanaz az első négy rajtsorrendje, mint a délelőtti nyitófutamon volt: Catsburg, Michelisz, Ma, Haglöf. Akkor a nedves belső ív miatt volt nehéz dolga a magyarnak, remélhetőleg mostanra egyenletesre száradt a pálya.

18:07

Tassi a végéről

A mezőny másik magyarja, Tassi Attila a 21. helyről kezdi a hétvége utolsó felvonását.

18:10

Két fantasztikus versenyt már láttunk

Az első és a második futam is tele volt eseményekkel és izgalmakkal, érdemes a harmadikat is figyelni!

18:45

Száraz futam lesz

Elhúztak az esőfelhők a Szlovákiaring felől, a szél is feltámadt, végre száraz pályán versenyezhetnek a WTCR mezőnyének tagjai.

18:45

Elindult a felvezető kör

A gyönyörű trófea is megérkezett a rajtrácsra, hadd lássák a versenyzők, miért küzdenek.

18:48

Tizenegy körös lesz a főfutam

Szorgalmasan melegítik a gumikat a felvezető körön, aztán indulhatnak csatába a vitézek.

18:49

MIndenki a rajtrácson

Már csak egy zöld zászló kell és showtime!

18:51

Ma megint hatalmasat rajtolt

A Hyundaioknál 90 kilóval könnyebb Alfával könnyen is jött el Michelisz és Catsburg között, az első kör első felében Ma, Catsburg, Michelisz az első háro sorrendje, Guerrieri megnézte közelebbről is a kavicságyat.

18:52

Tarquini elképesztő agresszív

A 15. helyen álló Gabriele Tarquini a jelek szerint unhatja, hogy a mezőny közepén van, nagyon agresszívan támadta márkatársát, Augusto Farfust.

18:52

Haglöf gyönyörűen szúrt be

Guerrierit előzet mesterien a sakndináv versenyző a Cuprával.

18:53

Tassit megint füvetleníteni kellett

Ahogy a második versenyen, úgy most is rengeteg füvet szedett össze a pálya szélén Tassi Attila, ki kellett jönnie, hogy megtisztítsák az autóját.

18:54

Michelisz tartja magát

Harmadik helyen áll a magyar, előtte Catsburg és Ma, mögötte viszont a sokkal könnyebb Alfával Ceccon érkezik, a rutin segíthet a magyarnak.

18:55

Tarquini pontokért küzd

A 13. helyért előzte meg Björköt.

18:55

Szépen együtt az első négy

Ma, Catsburg, Michelisz, Ceccon a sorrend, Ceccon mindössze 4 tizedre van Michelisztől.

18:57

Úgy küzdenek, mintha nem lenne holnap

Coronel a 20. helyért csatázott Bennanival, meg is szerezte a holland a kedvezőbb, de pontot nem érő pozíciót.

18:58

Farfus is előzött egyet

Michelisz márkatársa Huffot küldte maga mögé a 10. helyre.

19:00

Michelisz már a második!

Catsburg visszaesett a negyedik helyre, Michelisz pedig feljött a másodikra! Ma továbbra is vezet, Ceccon a harmadik.

19:03

Túl a felén érik az újabb magyar dobogó

A hatodik körben a sorrend: Ma, Michelisz, Ceccon, Catsburg, Langeveld, Azdona, Haglöf, Guerrieri, Panis, Farfus, Huff, Tarquini, Engslter, Björk, Leuchter.

Tassi a 26.

19:04

Három tizednyire az első helytől Michelisz

Mindössze 3 tized a különbség Michelisz és Ma között.

19:05

Norbi támad, de jön Ceccon is

A kanyarokban nagyon közel kerül a Hyundai az Alfához, de megérkezett a harmadik helyen álló Ceccon is Michelisz nyakára.

19:05

Egyszerre támadnia és védekeznie is kell

Michelisz egy Alfa-szendvicsben, elöl Ma, hátul Ceccon fogja a magyart, a sokkal könnyebb Alfa az egyenesekben meg tud lépni.

19:06

Cecconnak elsőre nem sikerült

Michelisz gyönyörűen zárta az íveket a harmadik helyről támadó Ceccon elől, de Ma közben sajnos meg tudott lépni az első helyen.

19:07

Óriási verseny megint

Haglöf Farfusszal küzd a 8-9. helyen, miközben Guerrieri nevető harmadikként feljött a hetedikre.

19:08

Catsburg megint sokat esik vissza

A második helyről rajtolt, már csak az ötödik a hyundaios holland.

19:09

Négyen harcolnak a hatodik helyért

Catsburg, Guerrieri, Farfus és Haglöf is játékban a piszok fontos pontokért.

19:10

Karnyújtásnyira az újabb magyar dobogó

A tizenegy körös verseny kilencedik körében Michelisz továbbra is őrzi második helyét, két körön múlik az újabb fantasztikus magyar dobogó.

19:11

Hatalmas ütközés

Huff és Coronel találta meg egymást, de mindketten folytatják

19:12

Utolsó körben dől el minden

Ma, Michelisz, Ceccon az első három sorrendje, tizedekre vannak egymástól, bármi lehet még a végéig!

19:15

Itt a vége, Norbi a második!

Micsoda verseny volt, micsoda csatákkal! Michelisz megmutatta a magyar virtust, fantasztikus védekezéssel szerezte meg a második helyet. Ma győzött, Ceccon lett a harmadik.

19:17

Hollandiában folytatjuk

Vége a szlovákiai WTCR-hétvégének, Michelisz Norbert egy második, egy harmadik és egy hatodik hellyel, igazán fontos pontokkal indulhat a következő forduló helyszínére, a hollandiai Zandvoortba. Gratulálunk a magyar versenyzőnek, olvasóinknak pedig köszönjük a figyelmet!