A német labdarúgó-bajnokság 22. fordulójának szombat délutáni mérkőzésein az élmezőnybe tartozó csapatok közül a Leverkusen és a Stuttgart is nyert, a Dortmund viszont pontokat veszített Wolfsburgban. Összesen négy piros lapot is kiosztottak az öt mérkőzésen, amelyek közül három is rövid időre félbeszakadt a szurkolói rendbontás miatt, a meccsek hosszabbításai pedig drámai eseményeket tartalmaztak.

A Darmstadt-Stuttgart mérkőzés első félideje kaotikusan alakult. Serhou Guirassy idei 18. bajnoki gólja után a videóbíró elvett egy gólt a Darmstadttól, majd rövid időre félbeszakadt a meccs szurkolói rendbontás miatt, végül az első félidő hosszabbításának 22.(!) percében Pascal Stenzel kiállítása miatt emberelőnybe kerültek a hazaiak. A második játékrészben viszont ezt sem tudta kihasználni a sereghajtó Darmstadt, amely ugyan a 95. percben lőtt egy gólt, a 92. perctől már 0-2 volt az állás. Az újonc a vereségével immáron 15(!) Bundesliga-meccs óta nyeretlen.

Darmstadt 98 - VfB Stuttgart
Pascal Stenzel kiállítása is belefért a Stuttgartnak
Fotó: UWE ANSPACH / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP

A listavezető Bayer Leverkusen 2-1-re győzött az újonc Heidenheim otthonában, így 32 meccse veretlen, és

a vasárnap pályára lépő Bayern München előtt 8 pontra növelte az előnyét a tabella élén.

A kedden Bajnokok Ligája-meccset játszó Borussia Dortmund hiába szerzett korán vezetést, végül csak döntetlent ért el a Wolfsburg otthonában, ezzel öt pontra nőtt a hátránya a harmadik Stuttgart mögött.

Az Union Berlin a sérült Schäfer András nélkül győzött a Hoffenheim otthonában, ezen a meccsen két kiállítás is volt az első félidő ráadásában. Az Augsburg 1-0-ra kikapott a kieső helyen álló Mainz vendégeként. A hosszabbításban kiállították a vendégektől a brutálisan szabálytalankodó Mads Pedersent, Finn Dahmen pedig az első kapus lett, aki

az első 35 Bundesliga-meccse mindegyikén kapott gólt.