Idén első alkalommal nem Sebastian Vettel indulhat az első rajtkockából. Hajszálpontosan két tizeddel előzte meg őt csapattársa, Mark Webber, aki ezzel élete hetedik pole pozícióját szerezte meg. A harmadik helyezett Hamilton már egy másodpercet kapott az ausztráltól.
Cikkünk folyamatosan frissül26 bejegyzés
16:00
május 21, 2011

Elkezdődik az időmérő edzés

A levegő 24, a pálya 34 fokos a Spanyol Nagydíj időmérőjén.

16:06

Forrás: AFP
Kattintson a képre a szombati galériához!

A két Red Bull csatájába még úgy sem tudtak beleszólni a többiek, hogy a KERS nem működött Vettel autójában. Elképzelhető, hogy ezen múlt az is, hogy végül 200 ezredmásodperccel elmaradt a világbajnok legjobb ideje csapattársáétól. Végül Webber volt az egyetlen, aki bement 1:21 alá, de tudni kell, hogy tavaly ennél egy másodperccel jobb idővel szerezte meg a pole pozíciót. Annyira magabiztos volt a Red Bull-istálló az első két helyet illetően, hogy a Q3 utolsó perceire már ki sem mentek a versenyzőik.

Mögöttük hatalmas harc dúlt a harmadik helyért, a gyors körében hibázó Hamilton mindössze három ezreddel verte meg Alonsót, aki viszont három századdal Buttont. Alonso nagyon boldog volt idei legjobb időmérős eredményével, és a csapattól is sok dicséretet kapott. Csapattársa, Massa csak a nyolcadik helyet szerezte meg, legjobb köre 0,9 másodperccel maradt el a spanyolétól.

Forrás: AFP

Kis meglepetésre Vitalij Petrov a hatodik helyre hozta be a Renault-t, csapattársa, Heidfeld ki sem tudott jönni az időmérőre, mert az autója nem készült el a délelőtti tűzeset óta. Valószínűleg jobb eredményben bízott a téli teszteken ezen a pályán brillírozó Mercedes-csapat, ezúttal csak egy hetedik (Rosberg) és egy tizedik (Schumacher) hely jutott nekik. Utóbbinak nem működött a KERS-e, ezért úgy döntött, spórol a gumikkal, és nem is ment mért kört a Q3-ban.

Az időmérő nagy meglepetése Webber első helye mellett még az volt, hogy Pastor Maldonado bejutott a Q3-ba a Williams-szel, a venezuelai újonc mindössze hét századdal kapott ki Massától. Csapattársa, Rubens Barrichello a Q2-be sem jutott tovább váltóproblémák miatt.

Forrás: AFP

A Toro Rossók és a Sauberek foglalják el a rajtrács hatodik és hetedik sorát, de sokkal nagyobb meglepetést okozott az, hogy Heikki Kovalainen az erre a versenyre alaposan megújult Lotusszal megverte a Force Indiákat. Az indiaiak is sok frissítést hoztak erre a hétvégére, de azok nem működtek megfelelően, ráadásul a Q2 végén már csak használt kemény gumikon köröztek, amit ügyesen használt ki friss lágy gumijaival Kovalainen, és megszerezte a 15. helyet. Ez volt a harmadik alkalom, hogy a Team Lotus túljutott a Q1-en.

Csapattársa, Trulli a váltóproblémák ellenére is 18. lett, Jerome D'Ambrosio a Virginnel lett az utolsó, a hazai pályán versenyző Hispaniák mögött. A belga versenyző autójának hidraulikai problémái voltak, alig futott jobb időt a 107 százalékos határnál.

Webber az élen

Mark Webber 1:23.938-cal átvette a vezetést kemény gumikon.

16:09

Jerome D'Ambrosio autóján még dolgoznak

A Virgin Racing belga versenyzőjének az autójában a hidraulika rakoncátlankodik.

16:10

Hamilton kicsúszott a nyolcas kanyarban

Lewis Hamilton alulkormányzottságra panaszkodik, valószínűleg ezért hagyta el a pályát egy pillanatra.

16:12

Webber tovább javít

Mark Webber 1:23.619-re javított, ezzel továbbra is az élen. Mögötte a két Toro Rosso következik, ők ugyanis már lágy gumikon köröznek.

16:14

Trulli váltója beragadt

Trulli váltója a második fokozatban ragadt, még nincs mért köre.

16:17

Petrov vette át a vezetést lágy gumival

Vitalij Petrov ideje 1:23.069.

16:18

Trullinál kormányt cseréltek

Trulli kiment a pályára, miután kicserélték a kormánykerekét.

16:19

Schumacher nyerte a Q1-et

Michael Schumacher 1:22.960-as idővel nyerte a Q1-et.

16:19

Heidfeld nem tud részt venni az időmérőn

Még az orrkúp sincs fent a Lotus Renault-n, úgy látszik, Heidfeld autója nem készül el időben.

16:20

Kovalainen bejutott a Q2-be

A Team Lotus idén először jutott be a Q2-be. A kiesők: Trulli, Barrichello, Glock, Liuzzi, Karthikeyan, D'Ambrosio és a mért kör nélküli Heidfeld.

16:21

Mindenki belül a 107 százalékon

Senki sem ment lassabb időt a legjobb Q1-es idő 107 százalékánál, bár D'Ambrosiót csak két tized választotta el ettől. Heidfeld autója nem készült el az időmérőre, ő valószínűleg a bokszból rajtol majd holnap.

16:26

Elkezdődött a Q2

Egyelőre üres a pálya, a Q2 elindult. Az aszfalt már 40 fokos.

16:29

Barrichello a váltóra panszkodik

Rubens Barrichello váltója elromlott, ezért csak öt kört tudott megtenni a Q1-ben. Talán ezért nem jutott be a Q2-ba.

16:31

Lehet, hogy blöff volt Heidfeld beülése az autóba

Elképzelhető, hogy csak azért ültették be Nick Heidfeldet a végül el sem készülő sérült autóba, hogy a többiek tőle tartva feltegyék a lágy gumit, és feleslegesen elhasználják. Talán Stefano Domenicali is ezért ment át kérdezősködni a Renault bokszába.

16:33

Vettel az élre állt

Sebastian Vettel hamar az élre állt lágy gumikkal, az 1:21.540 a hétvége eddigi legjobb idejének számít. Ezt az időt ráadásul úgy érte el, hogy nem használta a KERS-t.

16:39

A Ferrarinál a gumikon gondolkodnak

Nem tudják, hogy feltegyék-e az utolsó szett új lágy gumikat a Q2 végére. Jelenleg Alonso a hetedik, Massa a kilencedik.

16:41

Kovalainen a lágy gumikkal veri a Force Indiákat

Heikki Kovalainen új lágy gumikkal megverte a használt kemény gumikon futó Force Indiákat, és feljött a 15. helyre. Jól reagált a Team Lotus-istálló.

16:44

Vége a Q2-nek

Az időmérő második szakaszát Sebastian Vettel nyerte, bő két tizeddel megelőzve csapattársát. A kiesők: Buemi, Pérez, Alguersuari, Kobajasi, Kovalainen, di Resta és Sutil.

16:50

Elkezdődött a Q3

A pálya 41, a levegő 24 fokos Barcelonában.

16:54

Hamiltonnak laposabbra állították a szárnyát

Lewis Hamilton 1:21.961-es kört futott, egyszer elfékezte a bal első gumit benne. A guminyomáson is állítottak az autóján a szárnyon kívül.

16:55

Webber megverte Vettelt, és az élre állt

Mark Webber 1:20.981-es kört futott, két tizedet adott Vettelnek. Elképzelhető, hogy Vettel KERS-e nem működik, az időmérőn még nem használta.

16:57

Maldonado friss lágy gumikon ment ki

A Willimas újonca abban bízik, hogy új lágy gumijával esetleg megverheti a Ferrarikat.

17:01

Webber nyerte az időmérő edzést

Mark Webber nyerte meg az időmérő edzést csapattársa, Vettel előtt. Mögötte Hamilton, Alonso, Button, Petrov, Rosberg, Massa, Maldonado és Schumacher végzett, utóbbi nem is futott mért kört a Q3-ban. Valószínűleg a gumikkal sprórolt a hétszeres világbajnok.

17:03

Alonsót dicsérik a csapatrádión

Alonso utolsó köre jó volt arra, hogy a két McLaren közé befurakodjon a rajtrácson. Hatalmas dicséretet kapott érte a csapatrádión.