Akkora fájdalmai voltak a MotoGP egyik legjobbjának, hogy meg kellett műteni

moto-prix Horizontal
A francia Fabio Quartararo nyerte meg a MotoGP dohai vb-futamát
Megműtötték a gyorsaságimotoros-világbajnokság elit kategóriájában, a MotoGP-ben második helyen álló Fabio Quartararót.

A Yamaha francia versenyzőjének jobb alkarját kellett operálni, miután a vasárnapi Spanyol Nagydíjon fájdalmai miatt nem tudta megfelelően húzni a gázt. Quartararo féltávig magabiztosan vezetett, majd hirtelen lassulni kezdett és végül csak a 13. helyen ért célba.

A francia Fabio Quartararót meg kellett műteni a legutóbbi futamot követően Forrás: AFP/Karim Jaafar

A 22 éves motorosnak 2019-ben is volt már hasonló problémája és akkor is műtét segített rajta, elmondása szerint azonban az akkori beavatkozást megelőzően egyszer sem befolyásolta negatívan a versenyét a fájdalom.

A Yamaha keddi tájékoztatása szerint az idén eddig két futamot nyert sportoló már a jövő héten esedékes Francia Nagydíjon ott lesz a mezőnyben.

Quartararo a balul sikerült futam ellenére második az összetettben, és csupán két pont a hátránya az olasz Francesco Bagnaiával szemben.