San Marino ellen javulhat a válogatott mérlege

A magyar labdarúgó-válogatott szerdán 20 órától San Marino otthonában, Serravallében lép pályára Európa-bajnoki selejtezőn. Ez lesz nemzeti együttesünk 774. hivatalos mérkőzése, a mérleg: 375 győzelem, 174 döntetlen, 224 vereség, 1691 rúgott, illetve 1174 kapott gól.

Kedden délelőtt a magyar labdarúgó-válogatott tagjai és a vezetők megtekintették San Marino nevezetességeit, a buszos városnézést közel 40 perces séta zárta a történelmi városrészben.

Gellei Imre szövetségi kapitány a kedd esti edzés után jelölte ki kezdőcsapatát, amely így fest: Végh - Bódog, Dragóner, Szekeres - Böőr, Lisztes, Lipcsei, Dárdai, Lőw - Szabics, Kenesei.

A két együttes korábban mindössze egyszer találkozott egymással, tavaly október 16-án, a kvalifikációs sorozat második magyar mérkőzésén a házigazdák Gera Zoltán három találatával 3-0-ra nyertek a Megyeri úton.

Gellei Imre együttese idén három Eb-selejtezőt és két barátságos találkozót játszott, két győzelem mellett egyszer döntetlen született, kétszer pedig vereséget szenvedett a csapat. A San Marinó-iak eddig összesen háromszor léptek pályára 2003-ban, minden alkalommal kikaptak, s még gólt sem szereztek.

Az idei eredmények:
Magyarország:
február 12., Larnaca (Ciprus): Bulgária - Magyarország 1-0, a félidőben félbeszakadt
március 29., Chorzów: Lengyelország - Magyarország 0-0, Eb-selejtező
április 2., Budapest: Magyarország - Svédország 1-2, Eb-selejtező
április 30., Budapest: Magyarország - Luxemburg 5-1, barátságos
június 7., Budapest: Magyarország - Lettország 3-1, Eb-selejtező