Federer és Djokovics is továbbjutott a Roland Garroson

French Open 2021 Day 5, Marin Cilic vs Roger Federer 2021,French Open 2021,Paris Square
PARIS, FRANCE - JUNE 03: Roger Federer of Switzerland in action against Marin Cilic (not seen) of Croatia during the second round in the men’s singles of the French Open Tennis Tournament at Roland Garros in Paris, France on June 03, 2021. Mustafa Yalcin / Anadolu Agency (Photo by MUSTAFA YALCIN / ANADOLU AGENCY / Anadolu Agency via AFP)
A nyolcadik helyen kiemelt svájci Roger Federer négy játszmában legyőzte a horvát Marin Cilicet a francia nyílt teniszbajnokság férfiversenyének második fordulójában, csütörtökön. A világelső szerb Novak Djokovic pedig magabiztos játékkal, három játszmában bizonyult jobbnak az uruguayi Pablo Cuevasnál.

Három játszmán keresztül nyílt volt a mérkőzés, ekkor a hússzoros Grand Slam-tornagyőztes svájci szettelőnyre tett szert. A negyedik játszmában aztán 2:1-es előnye után elvette Cilic szervajátékát, majd a következő brék már a korábbi világelső győzelmét jelentette. Az összecsapás 2 óra 38 percig tartott. Federer következő ellenfele a világranglistán 59. helyezett német Dominik Koepfer lesz.

Djokovics a 2 óra 8 percig tartó mérkőzésen összesen ötször vette el dél-amerikai ellenfele adogatójátékát, miközben a sajátjai közül csak egyet bukott el. Az egyszeres Roland Garros-győztes (2016), továbbá négyszer döntős szerb egyesben sorozatban a 16. alkalommal jutott a harmadik fordulóba Párizsban.

Megvan a 350. győzelem Grand Slam-tornán:

A női egyesben címvédő lengyel Iga Swiatek rendkívül könnyedén, 62 perc alatt búcsúztatta a világranglistán hatvanadik svéd Rebecca Petersont. A győztes a következő körben azzal az észt Anett Kontaveittel találkozik, aki hasonlóan simán, mindössze 53 perc alatt bizonyult jobbnak a francia Kristina Mladenovicnál.

páros, 1. forduló (a 32 közé jutásért):
Marcus Daniell, Philipp Oswald (új-zélandi, osztrák, 16.)-Fucsovics Márton, Stefano Travaglia (magyar, olasz) 6:3, 6:3