A Szolnok lesz a címvédő Falco ellenfele a férfi kosárlabda NB I fináléjában, mivel az elődöntő negyedik mérkőzésén 13 ponttal legyőzte az Albát, és 3-1-es összesítéssel megnyerte a párharcot.

A Tisza-partiak pénteken hosszabbítás után 110-109-re győztek Székesfehérváron, ezzel elvették a kék-fehérek pályaelőnyét, és lehetőséget teremtettek maguknak arra, hogy odahaza lezárják az elődöntőt. A negyedik felvonásra a szolnoki Révész Ádám visszatért, az Albánál azonban Anthony Roberts nem volt ott a keretben. A meccs első fele kiélezett csatát hozott, egyik csapat sem tudott öt pontnál jobban elhúzni, mindkét oldalon amerikai légiós vitte a prímet Demajeo Wiggins, illetve James Dickey személyében. A nagyszünetben 47-45 volt az állás a Tiszaligeti Városi Sportcsarnokban rendezett mérkőzésen.

A 30. percben kilenc ponttal meglépett az áprilisban Magyar Kupa-győztes Olaj, de az utolsó játékrész elején a tavaly bajnoki ezüstérmes Alba ledolgozta hátrányát. A hajrá viszont ismét a szerb Oliver Vidin vezette hazaiaknak sikerült jobban, akik egy 21-9-es rohammal megnyerték a meccset és az elődöntőt is. A mérkőzés legjobbja a vendégeket erősítő Siyani Chambers lett 26 ponttal – írta meg az MTI a tudósításában.

Férfi kosárlabda NB I, elődöntő, 4. mérkőzés:

NHSZ-Szolnoki Olajbányász - Arconic-Alba Fehérvár 99-86 (22-22, 25-23, 29-22, 23-19)
A párharc végeredménye: 3-1 a Szolnok javára.

Korábban a háromszoros címvédő Szombathely 3-0-ra verte a ZTE-t, és alapszakaszgyőztesként a fináléban is pályaelőnyt élvez majd. A Falco 2008, 2019, 2021, 2022 és 2023 után hatodszor hódíthatja el a bajnoki serleget, míg a Szolnok 1991, 2007, 2011, 2012, 2014, 2015, 2016 és 2018 után kilencedik alkalommal ünnepelhet.

Az ötödik helyért zajló csata nyitányán az NKA Universitas Pécs hazai pályán, egy végig szoros találkozón öt ponttal legyőzte a Budapesti Honvédot. A párharc az egyik fél második sikeréig tart, a második meccsre csütörtökön kerül sor Budapesten.
az 5. helyért, 1. mérkőzés:
NKA Universitas Pécs-Budapesti Honvéd Sportegyesület 81-76 (20-20, 16-15, 22-20, 23-21)