A Kínai Nagydíj pénteki szabadedzéseit a mclarenes Pedro de la Rosa nyerte, helyi idő szerint délelőtt Rubens Barrichellót, délután Ricardo Zontát utasította maga mögé.

Nem hozott meglepetést a Kínai Nagydíj első két szabadedzése, az a Pedro de la Rosa nyerte mindkét tréninget, aki az utóbbi versenyeken rendre uralkodott péntekenként. A McLaren tesztpilótája délelőtt közel két másodperccel verte a ferraris Rubens Barrichellót, a harmadik helyet Ricardo Zonta, a negyediket Kimi Räikkönen, az ötödiket pedig Michael Schumacher szerezte meg.

Délutánra visszaestek a Ferrarik (időben nem, csak helyezésben), de előtte még kiderült, hogy ismét gyengélkedik Räikkönen motorja. Az eurosport.com szerint az időmérő előtt kicserélik majd az erőforrást, ezzel az eshetőséggel egyébként a Renault is számolt. Fernando Alonso újságíróknak azt fejtegette Sanghajban, hogy a francia istállónak nagyobb esélye van a konstruktőri világbajnoki címre, hiszen Räikkönen szuzukai száguldázásával széthajtotta motorját, ami ilyen-olyan formában visszaüthet.

Persze ha a McLaren az időmérő előtt cserél, nem jelent semmit, a finn pilóta a Japán Nagydíjat is a 17. helyről rajtolva nyerte meg. Meg egyébként az is elképzelhető, hogy a Wokingiak csak taktikáznak az efféle bejelentésekkel. McLaren 1-4-6 és 1-3-5 pénteken, a Renault-nak ezzel szemben csak 7-16 és 4-7-re futotta, ha a helyezési számokat nézzük.