A sprintfutam előtti edzést is váratlan pilóta zárta az élen Brazíliában

Események

Forma-1, Sao Pauló-i Nagydíj 2022, péntek, Esteban Ocon
Alpine's French driver Esteban Ocon races during the first practice session for the Formula One Brazil Grand Prix at the Autódromo José Carlos Pace racetrack, also known as Interlagos, in Sao Paulo, Brazil, on November 11, 2022. (Photo by EVARISTO SA / AFP)
A Ferrari tempója nem volt biztató a Sao Pauló-i Nagydíj második gyakorlásán, ahol a gyorsaság helyett a jó versenytempó megtalálása és egy amerikai versenyző volt a középpontban.
Cikkünk folyamatosan frissül0 bejegyzés

A sprintfutamot tartalmazó Sao Pauló-i Nagydíj második szabadedzésén egyértelműen a versenyszimulációs beállítások tesztelése volt a csapatoknál a középpontban, hiszen ezúttal az időmérő helyett az év utolsó sprintjére és a vasárnapi futamra kellett készülniük.

A Williamsnél az FP2-re pilótacsere történt: Alexander Albon autójában a jövőre (szinte bizonyosan) a csapattársává váló, Logan Sargeant foglalt helyet, akinek legalább 100 kilométer (24 kör) teljesítése volt a cél a szuperlicenc pontjainak növelése végett.

Az időjárási körülmények az első gyakorláshoz hasonlóak voltak: száraz pálya, 25 fokos levegő és 47 fokos aszfalt fogadta a versenyzőket.

Öt perc elteltével kilenc pilótát láthatott a közönség, köztük a pénteken gyengébb eredménnyel záró Ferrarikat, ahol Carlos Sainz a mezőny nagy részéhez hasonlóan közepes gumikon, Charles Leclerc lágyakon gyakorolt és ők ketten álltak az élre. Ezután a két Red Bull, majd a két Mercedes is megjelent, közülük hárman a keményeken nyitottak, míg

George Russell először a lágyakkal próbálkozott, amivel át is vette az első helyet.

Legtovább a két McLaren és a két AlphaTauri maradt a bokszban, de az első negyedóra végén ők is kigurultak, így néhány percig mind a húsz autó a pályán volt. Nicholas Latifi volt az első, aki jelentősen belehibázott egy körébe,

a kanadai autója nem engedelmeskedett neki az utolsó kanyar előtt, így a fűre csúszott.

Félidőhöz közeledve csak a két Aston Martin, a két Alfa Romeo és a vezetést a lágyakon átvevő Esteban Ocon próbálkozott többféle gumikeverékkel, a legszorgosabban pedig Leclerc körözött, aki 22 körnél járt 30 perc után.

A folytatásban mások mellett a két Red Bull, Sainz és az erős széllökésekre panaszkodó Hamilton is átváltott

lágyakra, amelyek meglehetősen jól bírták a körülményeket (a felforrósodó aszfalthőmérsékletet is), és az adatok alapján úgy tűnt, hogy végigbírhatnak 24 kört, azaz a sprintfutam távját.

Sargeant 20 perccel a vége előtt teljesítette a küldetését, összesen 28 körrel zárta a második szabadedzést.

Az utolsó tíz perchez érve már csak azok nem a lágyakon köröztek, akik a gyakorlás első felében tesztelték azokat, így sokaknak a körideje is javult. Ám Ocon első idejére már senki nem volt veszélyes, így a francia zárta az élen a sorrend szempontjából kevésbé fontos szabadedzést, amit mindenki nagyobb hiba nélkül, legalább húsz kört autózva tudott teljesíteni.

Percről percre tudósításunk az eredménytáblázat alatt olvasható.