Pisztolypárbaj a Ferrari és a Red Bull között, megjósolhatatlan a csúszással induló bakui időmérő

Események

Forma-1, Azeri Nagydíj 2022, szombat, Sergio Pérez
Mechanics work on the car of Red Bull's Mexican driver Sergio Perez during the third practice session ahead of the Formula One Azerbaijan Grand Prix at the Baku City Circuit in Baku on June 11, 2022. (Photo by NATALIA KOLESNIKOVA / AFP)
A harmadik edzésen is kimagaslott a két élcsapat, végül Sergio Pérez tudta megnyerni az FP3-at Charles Leclerc előtt. Lewis Hamilton és Fernando Alonso is tízen kívül zárt, az időmérő biztosan nem rajtol el 16 órakor.
Cikkünk folyamatosan frissül0 bejegyzés

A tegnap megszokott időjárási körülmények – 27 fokos levegő és 48 fokos aszfalt – várták a csapatokat a harmadik szabadedzésen, amely kezdete 15 percet csúszott a Forma-2-es sprintfutam hajrájában történt baleset miatt, ahol az egyes kanyarban megsérült a TecPro-fal. Mivel a szabadedzés maradt 60 perces, és legalább két óra szünet kell az FP3 vége és az időmérő kezdete között, negyed öt előtt várhatóan nem kezdődik el a kvalifikáció.

A zöld zászlót követően az Aston Martin és a Haas küldte ki mindkét versenyzőjét közepes gumikon, Vettel és Stroll viszont a Mercedeshez hasonlóan hamar átváltott a keményekre. A hat pilóta közül azonban senki sem teljesített mért kört, és nem egy olyan perc volt az FP3 első részében, amikor senki nem volt kint a pályán.

Az AlphaTauri (és Daniel Ricciardo) kivételével minden csapat a lágyakat kezdte tesztelni tíz perc után. Az első időeredményt George Russell produkálta a 13. percben, 1:47,256-tal. Az első komolyabb idő Charles Leclerc nevéhez fűződött, aki 1:45,260-nal ugrott az élre, 1:44-es idővel pedig először csapattársa, Carlos Sainz rendelkezett. Max Verstappen maradt a legtovább a bokszban: ő a 23. percben gurult ki először az aszfaltra, miközben csapattársa átvette a vezetést a Ferrariktól 1:44,416-tal – a címvédő 52 ezreddel jött be az első gyors köre után a mexikói mögé.

A Ferrari is feljebb tekerte a motort, Leclerc már 1:43,514-re volt képes, miközben a kemény keverékeken Pierre Gasly jött fel a két élcsapat mögé, aki 345 kilométer per órás sebességet is el tudott érni a célegyenesben. Huszonöt perccel a kockás zászló előtt mindenki visszatért a bokszba, egyedül Nicholas Latifi Williamsét csodálhattuk a pályán a következő percekben.

Miután ismét kijöttek az autók, Valtteri Bottas miatt volt sárga zászlós fázis, miután a finn a bukótérbe hajtás után hosszú másodpercekig nem tudta rükvercbe kapcsolni az Alfát. Leclerc hasonlóan járt, ő viszont sikeresen és gyorsan megforgatta a Ferrarit. Az utolsó tíz percbe érve Sergio Pérez 1:43,170-es idővel vette át a vezetést, a McLaren pedig Norris-Ricciardo sorrendben feljött az 5-6. pozícióba.

Max Verstappent az utolsó körében lila szektor után tartották fel, így lehet, hogy a győzelmet érő kört elvette volna csapattársától, így azonban Pérez, Leclerc, Verstappen, Sainz, Norris, Ricciardo, Gasly, Russell, Ocon és Vettel lett az első tíz sorrendje.

Percről percre tudósításunk az eredménytáblázat alatt olvasható.