Győzelmével és Verstappen kiesésével Leclerc óriási lépéselőnybe került

Események

Forma-1, Ausztrál Nagydíj, rajt, első kör
Ferrari's Monegasque driver Charles Leclerc leads the pack on the first lap during the 2022 Formula One Australian Grand Prix at the Albert Park Circuit in Melbourne on April 10, 2022. (Photo by Paul Crock / AFP) / -- IMAGE RESTRICTED TO EDITORIAL USE - STRICTLY NO COMMERCIAL USE --
Végig meggyőző tempót diktált és simán nyert Leclerc az Ausztrál Nagydíjon, Verstappen és Sainz kiesése ráadásul óriási előnybe hozta a tabellán. Pérez és a Hamiltont némi szerencsével megelőző Russell állt vele dobogóra.
Cikkünk folyamatosan frissül0 bejegyzés

Az élről induló Charles Leclerc magabiztosan nyerte meg az Ausztrál Nagydíjat és óriási lépésben növelte előnyét a tabellán, ugyanis az eddig mögötte álló csapattársa, valamint a legfőbb riválisának számító Max Verstappen egyaránt kiesett. Utóbbi képtelen volt tartani a győztes tempóját, az előző két futammal ellentétben ezúttal (az egyik biztonsági autós fázis utáni újraindítást leszámítva) elmaradt a csata közöttük, de a holland végül a 2. helyet is elvesztette műszaki hibából kifolyólag.

A rajtnál Leclerc simán az élen maradt Verstappen előtt, Lewis Hamilton megelőzte Sergio Pérezt és átvette a 3. helyet. A Ferrari másik pilótája,

Carlos Sainz azonban borzasztóan indult, több pozíciót vesztett, és a 2. körben már nem is volt versenyben, mert kipördült az egyik tempós kanyarkombinációnál.

Mick Schumachert próbálta kívülről megelőzni, de megingott a kocsija és a füvön elvesztette fölötte az irányítást, majd a kavicságy foglyává vált a megforgás után.

A rajt Forrás: AFP/William West

A 6. kör végéig így a biztonsági autó vezette a mezőnyt, az újraindítás után Leclerc, Verstappen, Hamilton, Pérez, George Russell, Lando Norris, Daniel Ricciardo, Esteban Ocon, Pierre Gasly, Fernando Alonso volt a sorrend a pontszerző helyeken.

Verstappen nem tudta támadni Leclerc-t, Pérez viszont igen a hozzá képest lassabb Hamiltont, és a 10. körben a 3-as kanyarnál sikerült is kifékeznie a Mercedest.

Verstappen hátránya már 8 másodperc feletti volt, amikor a 18. körben letudta egyetlen kerékcseréjét, a Ferrarinak így nem kellett sietnie az elévágás veszélyének elhárításával.

A 24. körben másodjára is pályára vezényelték a biztonsági autót Sebastian Vettel balesete miatt. A német szörnyű hétvégéjébe illett ez a lezárás: a 4-es kanyarból a kerékvetőn kigyorsítva megpördült és orral lekoccolta a szemközti falat, majd a pályán állt meg. Mindez Russellnek jött jól, aki ekkor még nem járt a depóban, így relatíve kisebb időveszteséggel tehette meg ezt, fel is jött a 3. helyre. Mivel a kemény gumin induló Alonso nem ment ki kerékcserére, Pérez és Hamilton visszacsúszott az 5-6. helyre. Közöttük egyébként pár pillanatra megfordult a sorrend, de a mexikói gyorsan visszaelőzte a kerékcserék során elé kerülő Mercedest.

Hamilton és Pérez Forrás: AFP/Paul Crock

A 30-31. körben Alonsót mindketten lehagyták, míg Verstappen az újraindításnál ugyan Leclerc mellé ért a külső íven, de előzni nem tudott, és kisvártatva ismét megnőtt a távolság a Ferrari és a Red Bull között.

Pérez a 36. körben újra elfoglalta a 3. helyet Russell legyűrésével, akinek szóltak, hogy ha a védekezés felemésztené a gumikat, inkább ne menjen bele nagyon a párharcba.

Végül azonban mindketten dobogóra állhattak Verstappen kiesésével, aki alatt a 40. körben állt meg a Red Bull, úgy tűnt, a motor romlott el.

A győztes Leclerc 71-re növelte a pontjainak számát, a tabellán meglepetésre Russell lépett a 2. helyre, de ő még csak 37-nél jár.

Verstappen kiesett Forrás: AFP/William West

Hamilton a 4. pozícióban futott be a McLarenek előtt. A középmezőnyben sok izgalmas csata zajlott, a 7. helyet Ocon szerezte meg Valtteri Bottas, Gasly és Alexander Albon előtt. Néhány körrel a cél előtt Gasly még Bottas előtt járt, de az egyik féktávon kicsúszott. Az időmérőről kizárt Albon úgy jutott el pontszerzésig, hogy a kemény gumin rajtolva csak a táv legvégén ment ki kerékcserére.

Percről percre tudósításunk az eredménytáblázat alatt olvasható.