Hamilton fordított Verstappen ellen, szoros a csata a Red Bull Ringen

Események

Forma-1, Stájer Nagydíj, Lewis Hamilton, Mercedes
Mercedes' British driver Lewis Hamilton drives during the third practice session at the Red Bull Ring race track in Spielberg, Austria, on June 26, 2021, ahead of the Formula One Styrian Grand Prix. (Photo by Joe Klamar / AFP)
Ezúttal nem törölték Lewis Hamilton körét, így ő lett a leggyorsabb a Stájer Nagydíj utolsó szabadedzésén, de Max Verstappen kevés autózással is befért a két Mercedes közé.
Cikkünk folyamatosan frissül0 bejegyzés

A mezőny annyira tartott a hétvégi esőzésektől, hogy pénteken megkettőzött erővel készültek a versenyre, ennek köszönhetően szombaton déltől már az időmérő kerülhetett napirendre. Az élcsapatok nem siették el a pályára lépést, eleinte csak a Haas versenyzői rótták a köröket, később pedig lágy gumikkal, rövid etapokra rendezkedtek be.

Hamilton volt a leggyorsabb Forrás: AFP/Joe Klamar

Közöttük is kirívó volt Max Verstappen, aki az utolsó 10 percig mindössze 8 kört tett meg, összehasonlításként Valtteri Bottas ekkor már 20-nál járt, Lewis Hamilton pedig 14-szer fordult. Ez alapján nem meglepő, hogy a hajráig a Mercedesek vezettek, 1:04.369-cel a brit pilóta diktálta a tempót, finn csapattársa 1:04.832-t tudott elérni.

Verstappen bő 5 perccel a leintés előtt próbálkozott ismét,

a holland pilótának az első szektor nem alakult jól a forgalom miatt (morgott is Nicholas Latifi miatt), a másodikban egyéni, a harmadikban abszolút leggyorsabb volt. Végül 0,204 mp-es hátránnyal feljött a 2. helyre, egy következő körében 0,201 mp-re közelített, de pályaelhagyás miatt ezt a próbálkozását törölték.

Ennek köszönhetően Hamilton megőrizte a vezetést Verstappen, Bottas és Pérez előtt, az AWS szerint az első négy helyen ez a valós erősorrend is.

Az edzés különösen fontos volt a 6. helyezett Pierre Gaslynak,

aki kénytelen volt kihagyni a pénteki második szabadedzést, az autójában kicserélték az MGU-H-t, így ismét pályára léphetett, és érdemben is készülhetett az időmérőre, valamint a futamra. A francia pilóta a két élcsapat autóin kívül csak csapattársától, Cunoda Jukitól kapott ki, az Alpha Tauri ismét versenyképes volt.

Pérez ezúttal csak a 4. helyre ért oda Forrás: AFP/Andrej Isakovic

Szépített a Ferrari gyenge pénteki formája után Charles Leclerc, bejött a 7. helyre Fernando Alonso és a Lance Stroll-Sebastian Vettel sorrendben következő Aston Martinok előtt. A képzeletbeli pontszerzők sorrendjét a német pilóta zárta, ez azt jelenti, hogy a McLarenek nem fértek be a legjobb 10 közé, de a wokingiak két autója teljesen más programot futott, mint a többiek.

A szabadedzések alapján úgy tűnik, egyelőre Lewis Hamilton a pole pozíció várományosa, mert a törölt köre nélkül péntek délután és szombaton is gyorsabb volt Max Verstappennél, de a pályaelhagyások és a formaidőzítés befolyásolhatja az események alakulását, így mindenképpen feszült időmérőre van kilátás.

Percről percre tudósításunk az eredménytáblázat alatt olvasható!