Verstappen állt az élre az időmérő előtt Szahírban, Russell visszaesett

Események

Forma-1, Max Verstappen, Red Bull, Szahíri Nagydíj, 2020 szombat
BAHRAIN, BAHRAIN - DECEMBER 05: Sparks fly behind Max Verstappen of the Netherlands driving the (33) Aston Martin Red Bull Racing RB16 during final practice ahead of the F1 Grand Prix of Sakhir at Bahrain International Circuit on December 05, 2020 in Bahrain, Bahrain. (Photo by Clive Mason - Formula 1/Formula 1 via Getty Images)
Max Verstappen szerezte meg az első helyet a Szahíri Nagydíj harmadik szabadedzésén Valtteri Bottas előtt. George Russell közel sem teljesített annyira jól, mint pénteken, a Ferrari helyzete pedig nem túl biztató.
Cikkünk folyamatosan frissül
39 bejegyzés

Szinte teljesen sötétben kezdődött a Szahíri Nagydíj harmadik szabadedzése, amelyen a csapatok elvégezhették az utolsó simításokat az időmérő előtt. Az időjárás nem változott jelentősen a pénteki naphoz képest, a levegő hőmérséklete 24, a pályáé 29 fok volt.

Az első negyedórában csak Fittipaldi volt kint a pályán Forrás: Getty Images/2020 Getty Images/Giuseppe Cacace

Ahogyan a második gyakorláson, úgy ezúttal is a Romain Grosjean helyett beugró Pietro Fittipaldi gördült ki elsőként a pályára, és a lágy gumikon autózó brazil pilóta mindjárt egy mért kört is teljesített: A Haas 56.499 másodperc alatt ért körbe a szahíri aszfaltcsík alternatív vonalvezetésén.

Két hűtőkör után ismét nekiveselkedett, és 25 századdal sikerült javítania.

A következő percekben továbbra is csak a kétszeres világbajnok Emerson Fittipaldi unokája körözött, aki kilenc köre alatt egyetlen nagyobb hibát követett el, amikor elfékezte az 1-es kanyart. Utána bement a bokszba, majd ismét kijött, de csak egy installációs körre.

Bő negyedóra elteltével aztán Lando Norris volt a második, aki pályára merészkedett, őt pedig Kevin Magnussen követte, majd szépen lassan egyre jobban benépesült az aszfaltcsík. A brit pilóta jócskán túlszárnyalta Fittipaldi idejét, egészen pontosan 55.555-tel kezdett, amit elsőre a másik Haas és a keményeket használó Sebastian Vettel sem tudott felülmúlni.

A szintén a fehér oldalfalú abroncsokon próbálkozó Daniel Ricciardónak azonban ez sikerült, de nála is gyorsabb volt Charles Leclerc a lágyakon. A monacói versenyző 55.253 másodperccel vette át a vezetést.

A Ferrari pilótája egészen Valtteri Bottas érkezéséig maradt az élen, a finn pilóta 343 ezreddel szárnyalta túl idejét. Rajta kívül viszont Max Verstappen és Pierre Gasly is megelőzte Leclerc-t, a Lewis Hamilton helyére beugró George Russell azonban csak a 16. pozícióban kezdett. Alexander Albon első köre sem sikerült jó,, a thai versenyző még Ricciardo mögött iratkozott fel az eredményjelzőre.

Miután kijött, Bottas rögtön átvette a vezetést Forrás: Getty Images/RUDY CAREZZEVOLI/Rudy Carezzevoli

Russell aztán javított, és egy ezredre pontosan 55 másodperces körrel feljött a 3. helyre. Nem sokkal korábban Verstappen megpördült, de nem ment be a bokszba, hanem folytatta tovább a körözést a kemény abroncsokon. A holland pilóta visszaesett a 4. pozícióba, miután Danyiil Kvjat bejött elé. Ez azonban csak átmeneti állapot volt, mert a Red Bull versenyzője pár pillanattal később visszaelőzte az Alpha Tauri pilótáját.

A következő percekben folyamatosan kiürült a pálya, és 20 perccel a vége előtt Vettelen kívül mindenki a garázsban tartózkodott. A négyszeres világbajnok viszont nem tétlenkedett, és lágyakon feljött a 2. helyre, 335 ezreddel lemaradva az azóta javító Bottastól.

Ez előrevetítette, hogy mások is gyorsulni fognak, és ez nem is maradt el. Bottas 54.270-re módosította a legjobb időt, Russell pedig ugyan visszaelőzte a Ferrarit, de még mindig 394 ezreddel maradt el ideiglenes csapattársától. A 3. helyre Leclerc jött fel, de ekkor még sokan a bokszban voltak.

Ez azonban korántsem a végeredmény volt, ugyanis Lando Norris és Albon is beférkőzött a Mercedesek közé, Carlos Sainz és Antonio Giovinazzi pedig közvetlenül Russell mögé ugrott fel. Aztán jött Verstappen, és 54.064-gyel a lágyakon átvette a vezetést, Gasly pedig a 3., Esteban Ocon a 4. legjobb időt autózta.

Ezúttal Verstappen végzett az élen Forrás: Formula 1 via Getty Images/2020 Formula One World Championship Limited/Clive Mason

A végeredmény innentől már nem változott jelentősen, így Verstappen 206 ezreddel végzett Bottas előtt. Mögöttük Gasly, Ocon, Norris, Albon, Russell, Pérez és Stroll az első tíz sorrendje. A gyakorlás legvégén megpördülő Leclerc a 13., Vettel a 15. helyen fejezte be az edzést. Utóbbinak az utolsó percekben problémái adódtak, és kiderült, hogy a Ferrariban motort kell cserélni, de a négyszeres világbajnok nem kap rajtbüntetést.

Percről percre tudósításunk az eredménytáblázat alatt olvasható!