Nagy fölénnyel melegített a Ferrari a bakui időmérőre

Események

Forma-1, Charles Leclerc, Scuderia Ferrari, Azeri Nagydíj
Ferrari's Monegasque driver Charles Leclerc steers his car during the third practice session ahead of the Formula One Azerbaijan Grand Prix in Baku on April 27, 2019. (Photo by Alexander NEMENOV / AFP)
Charles Leclerc tökéletes körrel zárt az élen a bakui harmadik szabadedzésen, csapattársát 2 tizeddel, a Mercedeseket már másfél másodperccel verte.
Cikkünk folyamatosan frissül0 bejegyzés

Bejelentkezett a bakui pole pozícióra a Ferrari és főleg Charles Leclerc, aki mindhárom szektorban a legjobb részidővel az élen zárta a harmadik szabadedzést. Csapattársa, Sebastian Vettel 0,198 másodpercre volt tőle, azonban a köre első kétharmada során forgalomban autózott, a célegyenesben viszont nagy szélárnyékot kapott.

A Ferrari már az edzés elejétől a lágy gumikat részesítette előnyben, az installációs köröktől eltekintve a Mercedes kivételével a többi csapat is ezt a taktikát követte. Az Ezüstnyilak eleinte közepes keverékkel mentek, versenyképesnek is tűntek, de Leclerc jelentősen fokozni tudta a tempót, és volt olyan pillanat, amikor 1,2 másodperces előnnyel vezetett.

Lecler az élen Forrás: AFP/Alexander Nemenov

Ez végül a 3. helyezett Max Verstappenhez képest meg is maradt. A Red Bull pilótája az edzés első harmadát a bokszban várakozva töltötte, később azonban feladta a leckét a Mercedeseknek az egykörös tempó terén. Lehetséges, hogy a német-brit istálló az időmérőn magasabb teljesítményszintet használ majd, de ha nem tudnak gyorsulni, Verstappen megszoríthatja őket.

A másik Red Bullt hajtó Pierre Gasly autóját megtankolták, és már a versenyre készültek, hiszen a francia versenyző büntetés miatt csak a bokszutcából rajtolhat majd.

Ezt a programot követte Antonio Giovinazzi is, aki a motorvezérlő elektronika cseréje miatt tízhelyes büntetést kap, így a rajtrácson várhatóan az utolsó lesz, és George Russell is, aki ma délelőtt kezdte meg az érdemi munkát, miután új autót kellett építeni neki a pénteki csatornafedeles baleset miatt. Nem meglepő, hogy ő és Gasly az utolsó két helyezett a köridőtáblázaton.

Bottas gyorsabbnak bizonyult Hamiltonnál Forrás: AFP/Alexander Nemenov

A Toro Rosso tempója annál inkább figyelemre méltó, mivel Danyiil Kvjat mindössze 0,047 másodpercet kapott Lewis Hamiltontól a 6. helyen, bár az 1,6 másodperces hátrányt látva ez inkább a Mercedes erőfeszítéseiről árulkodik. Csapattársa, Alex Albon mindössze 0,08 másodperccel volt lassabb nála, ez azonban már csak a 8. helyre volt elég.

A 6. és a 11. hely között mindössze bő 0,4 másodperc különbség alakult ki a szezon második leghosszabb pályáján, így várhatóan óriási csata lesz majd a Q2-ben a továbbjutásért.

A mezőny ezúttal viszonylag fegyelmezetten autózott, bár kicsúszások természetesen előfordultak. Hamilton kétszer is megjárta a bukóteret, de hibázott Vettel és Kimi Räikkönen is. A finn pilóta Carlos Sainz életét is megkeserítette azzal, hogy nem engedte el a McLaren pilótáját a célegyenesben, de Sainz korábban Albonnal is nézeteltérésbe került egy forgalmi helyzetben.

Percről percre tudósításunk az eredménytáblázat alatt olvasható!