Szenzációs meglepetést és váratlan feltámadást hozott a Spanyol Nagydíj

auto-prix Horizontal
Red Bull's Dutch driver Max Verstappen competes during the Spanish Formula One Grand Prix race at the Circuit de Catalunya on June 4, 2023 in Montmelo, on the outskirts of Barcelona. (Photo by JAVIER SORIANO / AFP)
A Forma-1-es versenysorozat a Spanyol Nagydíjjal folytatódott, amit a szokásoknak megfelelően Max Verstappen nagyon simán nyert. A verseny óriási taktikai csatát hozott a kiállásokat illetően, amiből a Red Bull mellett a Mercedes jött ki nagyon jól, a két csapat el is vite az első négy helyet. Váratlanul gyengén ment a versenyen a Ferrari és az Aston Martin is.

A Forma-1-es versenysorozat a Spanyol Nagydíjjal folytatódott. A barcelonai futamon kisebb meglepetésre a világbajnoki sorozatot toronymagasan vezető és címvédő holland Max Verstappen mögött a Ferrarival hazai pályán versenyző Carlos Sainz szerezte meg a második rajtkockát. Mögöttük még nagyobb meglepetésre Lando Norris indulhatott a harmadik helyről, majd Pierre Gasly, Lewis Hamilton, Lance Stroll, Esteban Ocon volt a sorrend.

A rajt legnagyobb vesztese Lando Norris volt, aki a hatodik helyig csúszott vissza pár kanyar alatt, Lance Stroll pedig feljött a harmadik helyre Hamiltont megelőzve. Norris és Hamilton a rajt után kicsit koccantak, előbbinek ki is kellett jönnie a boxba első szárnyat cserélni, így a komoly csaták számára az első körben véget is értek.

Az első két helyen maradt a Verstappen, Sainz sorrend, miközben George Russell a rajthoz képest öt helyet lépett előre és Fernando Alonsót támadhatta a hatodik helyért és a hetedik körben meg is történt az előzés, majd egy körrel később Lewis Hamilton vette vissza a harmadik helyet Strolltól azaz a másik Mercedes is megelőzte a másik Aston Martint.

Max Verstappen nagyon kényelmesen haladt az élen Forrás: AFP/Javier Soriano

A 11. körben Russell újabb előzést mutatott be, Esteban Ocont is maga mögé utasította, így a 12. helyről rajtolva máris az első ötben volt.

Az élmezőnyben Stroll, majd Sainz állt ki az elsők között új gumikért már 15 kör elteltével, miközben

a két Mercedes remekül taktikázott a lágy gumikkal, mindenkinél tovább tudtak kint maradni,

ahogy a két Red Bull is, de ők a közepes kerekekkel.

Hamilton végül a 25. körben jött ki közepes kerekekért, majd egy körrel később ugyanígy tett Russell is és jött Verstappen is, aki kemény kerekeket kapot, így ő biztosan egy kiállással tervezte a futamot. Pérez zárta a kiállások sorát a 28. körben, miközben Hamilton megelőzte Sainzt és feljött Verstappen mögé, de a hollandnak 11 másodperc előnye volt.

George Russell és a Mercedes megtáltosodott a hétvégén Forrás: AFP/Javier Soriano

A 31. körben Pérez ment el nagyon simán Alonso mellett, és feljött a nyolcadik helyre, majd Oont is megelőzte, Russell pedig elment Sainz mellett, így a másik Mercedes is feljött a dobogóra, féltáv után Verstappen, Hamilton, Russell volt a sorrend, majd a Ferrarik második kiállása után Sergio Pérez máris a negyedik helyre került a két Mercedes mögé.

Az utolsó harmadnál kihozták a második cserére Russellt, aki Sainz elé, de Pérez mögé ért ki, miközben a brit folyamatosan a leggyorsabb köröket autózta. Az 51. körben kiszólították Hamiltont is a második cserére, majd Pérez is jött, így visszaált a két Mercedes a dobogóra. Nem sokkal később kijött Verstappen is, de simán visszajött az első helyre, így az is kiderült, hogy senki sem tervezett egy kiállással.

Az utolsó körökben Verstappen kapott figyelmeztetést, amiért elhagyta már nem először a páyát. Ezt leszámítva hatalmas izgalmak már nem történtek az élen, arra figyelhettünk, elviszi-e valamelyik pilóta a leggyorsabb kört és a bónuszpontot Verstappen elől.

Végül ez nem sikerült, de a Red Bull újabb sikere összejött, a holland már a 40. futamgyőzelmét aratta. Mögötte a két Mercedes futott be Hamilton, Russell sorrendben, majd a 11. helyről rajtoló Sergio Pérez érkezett. Sainz az ötödik lett, mögötte pedig a két Aston Martin végzett Stroll, Alonso sorrendben. ,

A McLaren (1988) és a Mercedes (2019) után a Red Bull a harmadik csapat, amely az év első 7 versenyét megnyeri.