Az olasz rendőrség négy embert fogott el Charles Leclerc tavalyi kirablásának okán. A Ferrari versenyzőjétől tavaly loptak el egy 265 000 font (110 millió forint) értékű Richard Mille karórát.
A rendőrség a közleményében azt írta, hogy egy lakásban két nagy értékű órát találtak, amikor az egyik gyanúsítottnál házkutatást tartottak. Leclerc-t tavaly áprilisban rabolták ki, amikor Viareggióban a személyi edzőjével osztogatott aláírásokat. Ekkor két bukósisakos ember akart tőle szelfit kérni. A támadók levették az óráját és motoron menekültek el.

A rendőrség videókat is közzétett, amin az látszik, hogy két motoros átad valamit a sötétben egy társuknak az utcán, vélhetően az ellopott órát.
Leclerc a jelenleg is zajló F1-es szezonban egyelőre csak szenved, Ausztráliában be se tudta fejezni a futamot és a listavezető Max Verstappen mögött máris 63 pont a lemaradása.