Az 1550 méteres olasz pálya izgalmas utolsó versenynapnak adott otthont, ahol a végsőkig izgalmasan alakult a küzdelem az áhított dobogóért, mind az OK-ban, mind az OK-Juniorban. Mindkét kategóriában születtek történelmi magyar sikerek.

FIA Karting World Championship - OK & OK-Junior versenyen a hétvégén jó idő és a szezonra jellemző magas hőmérséklet uralkodott, igaz az eső némiképp megzavarta a pénteki kvalifikációs edzéseket. A Circuito Internazionale Napoli pályán való jó szerepléshez tehát teljes versenyzői kvalitásokra volt szükség, valamint gyors és egyenletes versenyzésre.

Az Ok-Junior a 17 körös versenyén Hideg Ádám megdolgozott a dobogó második fokáért, hiszen hatalmas fej-fej melletti csatát vívott Skulanovval.

Hideg Ádám így a második, Martin Molnár Racing a nyolcadik helyen végzett 111 nevező közül az olaszországi Sarnóban megrendezett viadalon a Junior kategóriában. Az OK kategóriában Krózser Menyhért a 20. lett 97 nevezőből, ami szintén igen figyelemre méltó teljesítmény.

Soha ilyen jól nem szerepeltek a magyar versenyzők a gokart-világbajnokságok történetében.

Forrás: HUMDA Academy; FIA