A Mercedes nosztalgiázik autója festésével a Belga Nagydíjon

Forma-1, Lewis Hamilton, Mercedes, Kanadai Nagydíj 2022, szombat
MONTREAL, QUEBEC - JUNE 18: Lewis Hamilton of Great Britain driving the (44) Mercedes AMG Petronas F1 Team W13 in the wet during qualifying ahead of the F1 Grand Prix of Canada at Circuit Gilles Villeneuve on June 18, 2022 in Montreal, Quebec. Clive Mason/Getty Images/AFP (Photo by CLIVE MASON / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Getty Images via AFP)
A Belga Nagydíjon különleges festéssel állítja rajthoz az autóit a Mercedes, amivel a vállalatcsoporthoz tartozó AMG márka 55. születésnapja előtt tisztelegnek. Igaz, nem az egész kocsit öltöztetik új ruhába, hanem a jelek szerint csak egy nosztalgikus hangulatú rajtszámot és egy spéci AMG-feliratot helyeznek Lewis Hamilton és George Russell autójára: a motívumokkal az AMG 1971-es spái 24 órás versenyen aratott diadalára emlékeznek. A hajdani győztes autót "Vörös disznónak" csúfolták a nem túl esztétikus külseje miatt, és annak egyik (nem a győztes) példányát a közönség is láthatja, mert Toto Wolff megtesz majd vele néhány kört a pályán, ahogy Hamilton és Russell is vezetni fogja az AMG egy-egy sportautóját. A Mercedes által biztosított biztonsági autó szintén kap az 55. évforduló előtt tisztelgő logóból, valamint kiállítanak egy olyan kocsit, amely fele-felében viseli a mostani F1-es modell és az említett győztes AMG festését.