A szezon egyik legvitatottabb balesete történt a Szaúd-arábiai Nagydíjon Max Verstappen és Lewis Hamilton között. Mindkét pilóta folytatni tudta a versenyt, de beidézték őket a sportfelügyelők.
Fékteszteléssel vádolta Max Verstappent ellenfele, Lewis Hamilton és a Mercedes a Szaúd-arábiai Nagydíj során. A holland pilótát egy korábbi szabálytalanság miatt a csapaton keresztül a versenyigazgató arra utasította, hogy adja át a helyét, de Verstappen mérnöke azt kérte a pilótától, hogy „stratégiai szemlélettel” tegye ezt.
Verstappen arra játszott, hogy a DRS zónában visszavehesse a helyét, de Hamilton sem akart előrébb lenni a DRS érzékelési pontjánál, ezért a brit pilóta is lassított, majd nekiment a tovább lassuló Red Bullnak. A vitatott esettel a sportfelügyelők is foglalkoztak, végül elmarasztalták Verstappent.