Rosberg Vettelről: Ennél nincs lejjebb

2020.10.11. 18:16

Lesújtó összegzéssel jellemezte Sebastian Vettel hétvégi szereplését korábbi ellenfele és honfitársa, a 2016-os világbajnok Nico Rosberg. A Ferrari versenyzője elismerte, hogy túl nagy kockázatot vállalt.

Ismét lemaradt a pontszerzésről a 2011-es nürburgringi verseny győztese, Sebastian Vettel. A négyszeres világbajnok szombaton kiesett a Q2-ben, ezért csak a 11. helyről rajtolhatott, a közepes keverékű gumikkal indulva Antonio Giovinazzi mögé szorult, és lényegében az egész Eifel Nagydíj során nem tudott mit kezdeni az Alfa Romeo pilótájával.

Giovinazzi állta Vettel támadását - GalériaForrás: Formula 1 via Getty Images/2020 Formula One World Championship Limited/Dan Istitene - Formula 1

Vettel egy támadás során meg is pördült, ezért a Ferrari idejekorán átállította őt a hétvégén addig egyáltalán nem használt kemény keverékű gumikra, de ezzel is kilátástalannak tűnt, hogy Vettel további kerékcsere nélkül célba tud érni. Végül kapóra jött neki, hogy pályára küldték a biztonsági autót, ismét lágy szettre válthatott, de így sem ért oda a pontszerzők közé.

„Összegezhetünk? Kiugrott a rajtnál és mázlija volt, hogy nem büntették meg. A hétvége során kétszer is megpördült a saját hibájából, körönként fél másodperccel lassabb [Leclerc-nél], ennél nincs lejjebb” – bírálta honfitársát a 2016-os világbajnok Nico Rosberg, aki a hétvégén a Sky Sports szakértőjeként dolgozott.

„Mindenki, még ő is teljesen tanácstalan, hogy mi folyik itt. Ő négyszeres világbajnok, a legjobb életkorban van, 33 éves, egy Forma-1-es pilóta ilyenkor van a pályafutása csúcsán.”

Az év végén a Ferraritól távozó versenyző a kiugrásról nem beszélt, de úgy érezte, jól sikerült a rajtja, viszont a versenyét több szempontból is megpecsételte, hogy a közepes gumikon rajtolva beragadt Antonio Giovinazzi autója mögé.

Állandósult, hogy Vettel a középmezőnyben küzd a sereghajtók ellen - GalériaForrás: Getty Images/2020 Getty Images/Joe Portlock

„A legnagyobb nehézség az volt, hogy megelőzzük a többieket, szerintem egy kicsit gyorsabbak voltunk annál, ahol zártunk. Nem ez az első verseny, amikor beragadtunk, kár, hogy nem szereztünk pontokat” – nyilatkozta Vettel a verseny után, a Sky Sportsnak pedig azt mondta, Giovinazzit csak az egyenes végén kezdte utolérni, ezért kockáztatnia kellett az előzéshez.

„Nagyon meglepett, nem igazán tudom, hogy mi történt – mondta a megpördüléséről. – Amikor irányt váltottam mögötte, elvesztettem az uralmamat az autó fölött a szélárnyékban. Szerettem volna tovább menni, de elfékeztem a gumikat” – indokolta a korai kerékcserét.

Vettel szempontjából nem hízelgő statisztika, hogy az elmúlt 8 verseny során kevesebb pontot szerzett, mint Nico Hülkenberg, pedig a Racing Point beugró pilótája csupán két nagydíjon állt rajthoz. Az Eifel Nagydíjon után elismerte, számítottak a Ferrarinál a küszködésre.

„Nem nagyon számítottunk másra, és láthattuk is, hogy mi történt a pályán. A versenyen visszaestünk, nem volt meg a tempónk, amit elvártunk” – mondta, és a 7. helyezett csapattársa, Charles Leclerc sem tudott sok jót mondani az eredményéről.

Leclerc-nek is kapóra jött, hogy kiestek a közvetlen ellenfelei - GalériaForrás: Formula 1 via Getty Images/2020 Formula One World Championship Limited/Dan Istitene - Formula 1

„Az időmérő remekül sikerült, ma viszont nehéz versenyre készültünk, de nem ennyire. Különösen az első etap ártott nagyon a futamunknak, a második és a harmadik egész jól alakult, de jobban kell szerepelnünk” – mondta a monacói pilóta, aki úgy lett 7. helyezett, hogy kiesett előle Valtteri Bottas, Lando Norris és Esteban Ocon is, a 8. helyen rangsorolt Hülkenberg pedig az utolsó helyről rajtolt.