Márciusban lesz először látható a dokumentumfilm, amit Max Mosley-ról, az FIA egykori elnökéről készítettek. Az előzetes alapján az alkotók leginkább az idén a 80. születésnapját ünneplő sportvezető bukásának körülményeit járták körbe, de a főszereplő szerint a film messze nem csak erről szól.
F1-es vonatkozása is lesz az idei manchesteri filmfesztiválnak, mivel ennek keretén belül a londoni Odeon moziban lehet majd először megtekinteni a Nemzetközi Automobil Szövetség egykori első emberéről, Max Mosley-ról szóló dokumentumfilmet. A brit sportvezető 16 esztendőn keresztül töltötte be a tisztséget, utolsó évei pedig botrányoktól sem voltak mentesek.
A Mosley című, 96 perces dokumentumfilmet az a Michael Shevloff rendezte, aki 2013-ban már kapcsolatba került az F1-gyel. Akkor a Life at the Limitet alkotta meg, ami a sportág biztonsági fejlődéséről szólt. A filmet március 8-án délután fogják bemutatni.
A főszereplő Mosley 1993-tól 2009-ig volt az FIA elnöke. Az előzetes alapján úgy néz ki, hogy a készítők nagy hangsúlyt fektettek az utolsó éveire, főleg a 2008 márciusában kirobbant szexbotrányra. A videót nyilvánosságra hozó News of the World nevű lap ráadásul azt állította, hogy a jelenlévők náci szerepjátékokat adtak elő.
Bár egyikük valóban viselt egyenruhát, a bíróság végül kimondta, a náci kötődésre nincs semmilyen bizonyíték.
Mindez ráadásul kevesebb mint egy évvel a hírhedt kémbotrány után történt, amikor (Mosley részvételével) a McLarent 100 millió dollárra megbüntették és kizárták a konstruktőri világbajnokságból. Az FIA-t többen is kritizálták a döntés miatt, az egykori versenyzőből lett szakértő, Martin Brundle odáig ment, hogy kijelentette, a wokingi istálló ellen boszorkányüldözés zajlott.
Mindez erősen megtépázta Mosley hitelességét, és 2009-ben hiába akart újraindulni az elnökválasztáson, végül kénytelen volt letenni ebbéli szándékáról. Utódja az a Jean Todt lett, aki a mai napig betölti ezt a tisztséget.
A filmmel kapcsolatban maga a főszereplő is megszólalt: Mosley megerősítette, hogy természetesen lesz szó a szexbotrányról, továbbá az is kiderül, hogy Bernie Ecclestone kinek az oldalán állt. A 79 éves egykori sportvezető ugyanakkor hozzátette, a film messze nem csak ezt a témát dolgozza fel.
[A film] bemutatja, hogyan változtatta meg az autók biztonságát Ayrton Senna és Roland Ratzenberger 1994-es balesete
– nyilatkozta az Autosportnak. – Ez igen érdekes, sokak által nem ismert történet, aminek fokozatosan lesz az én személyemnél nagyobb jelentősége.”
Mosley-ról köztudott, hogy édesapja, Sir Oswald Mosley szélsőjobboldali politikus volt, és a húszas éveiben Max is részt vett az általa vezetett párt életében. Az egykori FIA-elnök elárulta, a filmben a családjáról is kiderül néhány érdekesség.

„Valaki megkérdezte, hogy a szüleim esküvőjén Hitler is a vendégek között volt-e. A válasz az, hogy igen. Akárhogy is, az ilyenek teszik még érdekesebbé a filmet” – tette hozzá.
Mosley kijelentette, ha rajta múlik, néhány részletet biztosan kivágott volna. Ugyanakkor azt is megemlítette, hogy ezzel kivenné belőle a lényeget, ezért jó, hogy a film független kezekben van.