Az auto, motor und sport című magazin értesülései szerint a Mercedes képviselői tárgyalásokat kezdeményeztek a Sauber vezetőségével arról, hogy 2004-től kezdve újra német erőforrásokkal versenyezzen a svájci alakulat.
Ilmor néven a Mercedes 1995-ben már szállított motort a Saubernek, amely jelenleg az előző évi, felturbózott Ferrari-motorokat használja. Az esetleges megállapodás mellett szól, hogy a Mercedes 10 millió eurót kérne idényenként a motorokért, 20 millióval kevesebbet, mint a Ferrari jelenleg.
Azt egyelőre nem tudni, Peter Sauber melyik gyártó mellett teszi le a garast, az auto, motor und sport szakírója azonban kiemelte: igaz, hogy a maranellóiak 20 millió euróval többet kérnek, de ezért a pénzért nem csak motorokat, hanem folyamatos technikai támogatást is nyújtanak a Saubernek.