A konstruktőri vb-címért küzdő Renault, McLaren párosból előbbinek sikerült jobban a Forma-1-es Kínai Nagydíj időmérő edzése, Fernando Alonso az első, míg Giancarlo Fisichella a második helyet szerezte meg. Kimi Räikkönennek be kellett érnie a harmadik pozícióval, míg a szuzukai kiesése miatt másodikként gyors kört teljesített Juan Pablo Montoya ötödik lett. A nagy csatába csak Jenson Button "rondított bele", aki a negyedik kockából várhatja a startjelzést. A Renault idén először aratott kettős győzelmet időmérőn, dallamos neve lesz jövőre a Red Bull-tulajdonba került Minardi-istállónak.

Kimi Räikkönen nagy fölénnyel nyerte a Kínai Nagydíj negyedik szabadedzését, több mint három tizeddel verte csapattársát, Juan Pablo Montoyát. A negyedik Giancarlo Fisichellának már másodperc felett volt a hátránya, az időmérő előtt a wokingiak tűntek nyerőnek a konstruktőri címért folytatott harcban.

Az időmérőt a Szuzukában kizárt Szato Takuma kezdte az átfestett BAR-ral, a japán nem futott túl jó kört, 1:37.083-mal állította fel az alapidőt. Pedig állítólag megkapta a Honda új, ezer lóerős erőforrását...

Juan Pablo Montoya belülről nézve sokat korrigált az első szektorban, de így is fél másodperccel gyorsabb volt Szatónál. Középen 1,3 másodpercre növelte előnyét, a hosszú egyenes után kicsit elfékezte magát. Montoya 1:35.188-at futott, 1,9 másodpercet vert a japánra.

Jarno Trulli, akivel Szato végzett a Japán Nagydíjon, négy tizedes hátrányban volt a második szektor után, a célvonalig ezt körülbelül fél másodperccel növelte. Szatót megverte.

Antonio Pizzonia rögtön a pálya első harmadában összeszedett három tizedes hátrányt, később még tovább lassult, így összesen 1,2 másodpercet kapott a McLaren kolumbiai pilótájától. Trulli mögé és Szato elé érkezett a brazil.

Christijan Albers az első kanyarban majdnem eldobta a Minardit, de aztán valahogy a pályán tudta tartani az autót. Albers 3,9 másodperccel volt lassabb Montoyánál, ötödik hely.

Narain Karthikeyan négy tizedes hátránnyal kezdett, s noha úgy nézett ki, nem sokra jut, végül csak másfél másodperccel kapott ki Montoyától. Az indiai legyőzte Szato Takumát is, ami azért nem kis bravúr.

Robert Doornbos Albershez hasonló tempóban ment végig a pályán, ám hátránya végül négy másodperc fölötti lett, utolsó hely.

Tiago Monteiro sokkal lassabban kezdett, mint Karthikeyan, az első szektorban már nyolc tized volt a hátránya. A portugál sokat hibázott, középen már plusz 2,7 másodpercet mutatott az óra. Monteiro nagyon, két és fél másodperccel kikapott csapattársától, csak Doornbost verte meg. Egy visszajátszásból kiderült, hogy felvezető körében kicsúszott.

Jacques Villeneuve sem került Montoya közelébe, a második szektor után 1,2 másodperc volt a hátránya, Karthikeyannal küzdött. A kanadai végül kikapott a jordanestől, az ötödik helyet csípte meg.

Rubens Barrichello Montoyához mért elmaradása közel három tized volt az első szektorban, a brazil középen sem tudott javítani. A ferraris 1:35.610-et futott, a végén gyorsabb volt Montoyánál, a második hely lett az övé.

Felipe Massa valamivel gyorsabban kezdett, mint Barrichello, Montoyát viszont nem tudta megszorítani. Massa középen már lassabb volt, mint a ferraris, az 1:35.898-as idő a harmadik helyet jelentette számára. Trullit megverte.

Christian Klien az első szektorban túl közeli barátságot kötött az egyik kerékvetővel, ami belekerült legalább egy tizedébe. Az osztrák négy tizedes hátránnyal kezdett, amiből a célig 1,3 másodperc lett, a hosszú egyenes utáni féktávot is elrontotta. Hatodik hely.

A Japánban pole-os Ralf Schumacher 187 ezredes hátránnyal kezdett, középen ez mindössze két tizedre hízott. A németnek sem sikerült túl jól a hajtűkanyar, hátránya ennek köszönhetően fél másodperc fölé került. Harmadik hely.

Michael Schumacher csúnyán elrontotta az első kanyart, ennek dacára csak két tized volt a hátránya az első szektor után. A különbség középen 344 ezredre nőtt, a végén viszont tökéleteset alkotott a hétszeres világbajnok. Alig több, mint egy tizeddel kapott ki Montoyától, s elvette Barrichellótól a második helyet.

A délelőtt valamivel 1:34 felett teljesített David Coulthard is hátrányban volt az első szakaszt követően, középen 327 ezred volt a lemaradása. A skót 1:35.428-at ment, s még eggyel hátrébb tolta Barrichellót.

Räikkönen: jön az újabb bravúr?Jenson Button volt az első, aki az első szektorban meg tudta verni Montoyát, az angol egy tizeddel vezetett. Középen 215 ezred volt az előnye, a végén 387. Button 1:34.801-gyel vette át a vezetést.

Mark Webber 81 ezreddel maradt el Button idejétől az első szektorban, középen már két és fél tized volt a hátránya. Az ausztrál elrontotta a hosszú egyenes utáni kanyart, olyannyira, hogy kilenc tizedes hátránnyal csak a hetedik helyet szerezte meg.

Fernando Alonso szűken vette az első kanyart, 324 ezreddel volt gyorsabb Buttonnál az első szektorban. A spanyol világbajnok a második mért ponton négy tizeddel állt Button előtt, a hosszú egyenesben 338 felett ment. Alonso 1:34.080-at száguldott, óriási fölénnyel, 721 ezreddel verte meg Buttont.

Giancarlo Fisichella nem tudta megközelíteni Alonsót, több mint két tized volt a lemaradása az első szektor után. A középső szakaszban maradt a különbség, az olasz is 338 felett teljesített a hosszú egyenesben. Fisichella 321 ezredes hátránnyal szerezte meg a második helyet.

Kimi Räikkönen 179 ezredes hátránnyal kezdett, majd vétett egy aprócska hibát. Középen 219 ezreddel volt elmaradva Alonso idejétől, a hosszú egyenes végén ráadásul korrigálnia kellett egy picit. A finn négy tizedet kapott, így csak a harmadik helyet szerezte meg, a Renault - idén először - kibérelte az első rajtsort.

A McLarenek a versenyeken rendre erősek, így az eredmény egyelőre nem jelent semmit. Montoya autójában például valószínűleg sok benzin van, lehet, hogy Räikkönenében is, taktikailag végtelenül izgalmasnak ígérkezik a holnapi futam.