A silvertone-i pálya közelében lakó, a Forma-1-es Brit Nagydíjat ezért második számú hazai versenyének tekintő Fernando Alonso indulhat az első rajtkockából a világbajnokság 11. futamán. A második helyet ugyan a McLaren-Mercedes finn pilótája, Kimi Räikkönen szerezte meg, ám autójában az időmérő előtt motort kellett cserélni, így a 12. helyre sorolták vissza. A második helyről Jenson Button, a harmadikról Juan Pablo Montoya indulhat, Michael Schumacher viszont nem szerepelt jól, kétszer is hibázott, így csak az ötödik sorba tudta kvalifikálni magát.

Kimi Räikkönen McLarenje a negyedik szabadedzésen megadta magát (az olajpumpa ment tönkre), motort kellett benne cserélni, hamar eldőlt tehát, hogy a finn pilóta Magny-Cours-hoz hasonlóan legjobb esetben is csak a mezőny közepéről indulhat.

6. Fisichella (olasz, Renault) 1:20.798

Az időmérőt Christian Klien kezdte, nagyobb hibát szemre nem vétett. Az alapidőt 1:22.207-tel állította fel.

Következett Felipe Massa, aki az első ellenőrző ponton 142 ezreddel maradt el Klien idejétől. Két szektor után 223 ezred volt a hátrány, a célban pedig 288. Második hely a brazilnak.

Patrick Friesacher jóval lassabb volt az előtte indult két versenyzőnél, kapott 3,3 másodpercet Klientől. Christijan Albers kis pályakiszélesítéssel együtt is egy másodperccel verte el csapattársát, s vette el tőle a harmadik helyet.

Juan Pablo Montoya az első szektorban majd' fél másodperccel volt gyorsabb Kliennél, a másodikban ezt kereken egy egésszel növelte. A kolumbiai 1:20.382-t ment, 1,8 másodpercet faragott le Klien eredményéből.

Narain Karthikeyan a fekete orrú Jordanben (az istálló így emlékezik a londoni terrortámadás áldozataira) megszorítani sem tudta Montoyát, 3,2 másodperces hátránnyal a negyedik helyre, kilenc tizeddel Albers elé ért be.

Nick Heidfeld, akit a pénteki első szabadedzés végén Michael Schumacher kicsit megtolt hátulról, ezért az FW27-es régi verzióját kénytelen használni, négy tizedes hátrányban volt az első szektort követően, ez a másodikban 1,3 másodpercre nőtt. A végére 1,7 lett, Klient épphogy megverte.

Button jövőre a Ferrarinál?

Régóta tartja magát a pletyka, hogy Jenson Button a Ferrarihoz igazol, ezt a Mirror című brit bulvárlap legfrissebb számában egy "exkluzív sztorival" erősítette meg. A lap szerint a BAR angolja, akit a Williams is nagyon szeretne elcsábítani, kétéves szerződést kötött a Ferrarival, s már jövőre felváltja Rubens Barrichellót. "Őrültség" - reagált a brazil röviden a rivális Sunnak. "Jenson jövőre semmiképp sem foglalja el a helyemet."

A Jordan másik versenyzője, a szintén motorcserés Tiago Monteiro felvezető köre után visszaállt a boxba, valószínűleg taktikai okokból nem teljesített mért kört.

Mark Webber az első ellenőrző ponton fél másodperccel állt Montoya mögött, ehhez középen hét tizedet tett hozzá. A célban +1,6 másodpercet mutatott az óra, nagyjából egy tizeddel volt gyorsabb Heidfeldnél.

Szato Takuma hátránya négy tized volt az első szektorban, ami középen 582 ezredre nőtt. A japán az utolsó szektorban is lassabb volt Montoyánál, hét tizedes hátránya a második helyhez volt elegendő.

David Coulthard nagyjából ugyanazt a tempót tudta az első szektorban, mint Szato, a második ponton viszont már 1,2 másodperc volt a hátránya. A skót 1.22.108-at teljesített, negyedikként ért célba.

Rubens Barrichello mindössze 18 ezreddel volt lassabb Montoyánál az első szektorban, középen ez 190-re nőtt. A brazil hátránya a végén fél másodperc volt, de Szatótól így is elvette a második helyet.

Jacques Villeneuve rögtön az elején fél másodperces hátrányba került, ami a célig három század híján egy másodpercre hízott. A kanadai Szato mögé, a negyedik helyre érkezett.

Ralf Schumacher sem tudott elbánni Montoyával az első szektorban, 240 ezred volt a hátránya, középen viszont már 565. Végül 809, Villeneuve-öt tolta eggyel hátrébb.

Giancarlo Fisichella 18 ezreddel gyorsabb volt Montoyánál a pálya legelején, a második szektorban viszont - egy kis hibának "köszönhetően" - nagyon lelassult az olasz. Az előnyből közel négytizedes hátrány lett, amihez a célig még kettőt hozzátett. Barrichello mögé, a harmadik helyre csúszott be.

Jarno Trulli három századdal kezdett lassabban, mint Montoya, a második pontig két tizedre nőtt hátránya. Az utolsó szektorban korrigálnia kellett picit, így is gyorsabb volt azonban Montoyánál. Annyival nem, hogy átvegye az első helyet, 77 ezred megmaradt a lemaradásból.

Jenson Button másfél tizedes hátrányban volt az első, 19 ezredes előnyben a második szektor után, amire a végén még alaposan rátett. Összesen 175 ezredet vágott le Montoya idejéből, s átvette az első helyet.

Michael Schumacher egálban volt Buttonnal az első szektor után, eztán azonban kicsit kiszélesítette a pályát. Eredménye fél másodperces hátrány volt a második ponton, meg a harmadik elején egy újabb pici hiba. A hétszeres világbajnok több mint egy másodpercet kapott, csak a nyolcadik helyre érkezett be.

Kimi Räikkönen négy tizedet adott Buttonnak az első szektorban, a második után ugyanennyi volt az előnye. A finn 1:19.932-vel vette át az első helyet, de motorcseréje miatt végső helyezéséhez tízet hozzá kell majd adni.

A magny-cours-i győztes Fernando Alonso egy tizeddel volt lassabb Räikkönennél az első szektorban, a másodikban azonban ebből 17 ezredes fórt csinált. A spanyol a végén is gyorsabb volt Räikkönennél, összesen 27 ezredet faragott le idejéből, csakhogy saját erőből szerezze meg a pole-t.

11 M. Webber Williams 1:21.997 +2.092
12 K. Räikkönen McLaren 1:19.932 +0.027 - motorcsere miatt 10 hellyel hátrébb sorolva
20 T. Monteiro Jordan idő nélkül

A vasárnapi futam előtt egyperces gyászszünetet tartanak a londoni terrortámadás áldozatainak emlékére.