Fucsovics nagy csatára kényszeríti a világelső Djokovicot

tennis Horizontal
Hungary's Marton Fucsovics returns against Serbia's Novak Djokovic during their men's quarter-finals match on the ninth day of the 2021 Wimbledon Championships at The All England Tennis Club in Wimbledon, southwest London, on July 7, 2021. (Photo by Glyn KIRK / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE
Cikkünk folyamatosan frissül
Fucsovics Márton a szerb világelső, a 19-szeres Grand Slam-győztes Novak Djokovic ellen lép pályára a wimbledoni Grand Slam-torna negyeddöntőjében.
16:02
2021. július 7.

Élete meccsét játssza Fucsovics

Köszöntjük Olvasóinkat! 14:30-tól Fucsovics Márton a 19-szeres Grand Slam-győztes Novak Djokovic ellen lép pályára a férfi egyes negyeddöntőjében, Wimbledonban.

16:06

Csak Djokovicnak van vesztenivalója

A világranglistán 48. Fucsovics Márton élete első Grand Slam-negyeddöntőjében lép pályára. A világelső Novak Djokovic már 19 GS-tornát nyert pályafutása során, így már csak egy tornagyőzelemre van attól, hogy utolérje a rekorder Roger Federert és Rafael Nadalt, akik 20 elsőségnél járnak.

Djovokicon van a nyomás, hiszen idén esélye van arra, hogy mind a négy Grand Slamet (Australian Open, Roland Garros, Wimbledon, US Open) és az olimpiát is megnyerje.

16:12

Remek formában Fucsovics

Fucsovics Wimbledonban az elmúlt alig több, mint egy hétben kiejtette az ötödik, a kilencedik és a tizenkilencedik kiemelt teniszezőt is. Djokiviccsal korábban két alkalommal találkozott, mindkét meccsen megnehezítette a szerb klasszis dolgát. A 2018-as US Openen 6:3, 3:6, 6:4, 6:0-ra, a 2019-es dohai ATP-tornán 4:6, 6:4, 6:1-re kapott ki Djokovictól.

Fucsovics Márton eddig remekel Wimbledonban Forrás: AFP/Ben Stansall
16:33

Érkeznek a játékosok a centerpályára

Djokovic és Fucsovics telt ház előtt kezdi meg hamarosan az összecsapást.

16:37

Hamarosan kezdődik a mérkőzés

Djokovic fogja kezdeni az adogatást, a játékosok bemelegítenek.

16:41

Elkezdődött a mérkőzés

Djokovic kezdi az adogatást.

16:46

Djokovic hozza az adogatását, 1:0

Fucsovicsé az első pont, majd 40:30-nál egy tenyerest küld a sarokba zárásként. 1:0 Djokovicnak.

16:47

Djokovic elveszi Fucsovics adogatását

Djokovic két bréklabdához jut, és az elsőt kihasználja, mert Fucsovics a hálóba üti a labdát. 2:0 Djokovicsnak.

16:51

3:0-val indítja a mérkőzést Djokovic

Fucsovics nem tudja elvenni ellenfele adogatását. 30:30-nál két hibát is vét, Djokovic a második adogatójátékát is hozza, és 3:0-s előnnyel kezdi a meccset.

16:57

Djokovic újra elveszi Fucsovics adogatását, 4:0-ra vezet

Ebben a gémben is remekel Djokovic, fonákütéseit nem tudja kellően lereagálni Fucsovics. Két bréklabdájából a másodikat kihasználja, a magyar játékos a hálóba üti a labdát. 4:0 Djokovicnak

16:58

Djokovic könnyedén hozza az adogatását

A magyar játékos nem tud pontot szerezni ebben a gémben, 5:0 a szerb klasszisnak.

Djokovic remekül kezdte a negyeddöntőt Forrás: AFP/Glyn Kirk
17:03

Fucsovics hozza az adogatását, szépít a magyar játékos

Djokovic ellentmondást nem tűrően teniszezik, két játszmalabdához jut Fucsovics adogatásánál. A magyar játékos az elsőt hárítja, és a másodikat is, majd előnyhöz jut, amelyet ki is használ.

17:09

Fucsovics elvette Djokovic adogatását

Négy játszmalabdát hárított Fucsovics, majd először a mérkőzésen elveszi Djokovic adogatását. 5:2-re jött fel a magyar teniszező.

Fucsovics szoros csatára kényszerítheti Djokovicot Forrás: AFP/Glyn Kirk
17:20

Zsinórban három játékot nyer Fucsovics és 5:3-ra felzárkózik

Szoros játszmában jut el az ötödik játszmalabdáig Djokovic, amelyet Fucsovics egy gyönyörű fonákkal hárít, majd egy ásszal egy labdára kerül az 5:3-hoz. Ezt nem tudja kihasználni, de újra előnybe kerül, mert Djokovic elcsúszik egy döntő pillanatban. Fucsovics ezt még nem, de a következőt újra kihasználja és 5:3-ra jön fel.

Fucsovics harcias játékkal nyert meg zsinórban három gémet Forrás: AFP/Glyn Kirk
17:22

Ezt az adogatójátékát már kihasználja Djokovic és 6:3-ra nyeri meg az első szettet

Két újabb játszmalabdához jut saját adogatásánál Djokovic, amelyet ki is használ, így 6:3-ra nyeri meg az első játszmát.

17:31

Fucsovics hozza az adogatását a második szettben és vezet

A második szett első játéka szoros teniszt hozott. Fucsovics adogat, Djokovic bréklabdához jut, de nem tudja kihasználni. A magyar játékos egy gyönyörű fonákkal kerül előnybe, és először a meccsen vezet, előnyben kezdi a második szettet.

17:36

Djokovic hozza a saját adogatását

Fucsovics 15:30-nál is állt, de bréklabdáig nem jutott el, Djokovic kiegyenlített. 1:1 a második szettben.

Djokovic hozta a saját szerváját Forrás: AFP/Glyn Kirk
17:39

Fucsovics gond nélkül hozza az adogatását

Djokovicnak nem volt esélye brékelni ebben a szettben, a magyar játékos magabiztosan hozta a szerváját. 2:1

17:45

Kiegyenlített a játék, 2:2 a második szettben

30:30-nál Fucsovics egy jó ütéssel bréklabdához juthatott volna, de kiütötte a labdát ígéretes helyzetben, majd agresszív tenisszel 40:40-re hozta fel a játékot. 5:0 után teljesen kiegyenlítetté vált a mérkőzés. Djokovic végül hozta a szerváját. 2:2

17:49

Fucsovics könnyedén hozza a szerváját

Fucsovics semmire hozza az adogatását, Djokovic egy gémet sem tudott nyerni ebben a játékban. 3:2 a magyar játékosnak.

Fucsovics teljesen egyenrangú partnere Djokovicnak a második szettben Forrás: AFP/Glyn Kirk
17:52

Fej-fej mellett a két játékos, 3:3 a második szettben

Djokovic jobban megküzd a saját szervájáért, de hozza az adogatójátékát. 3:3, fej-fej mellett haladnak a felek a második szettben.

17:58

Fucsovics ezt a játékot is hozza, 4:3

Gyönyörűen adogat Fucsovics, egy szép tenyeressel kerül előnybe 40:15-nél. Ezt még nem tudja kihasználni, mert Djokovic okosan rövidít, de a következőt már igen. 4:3-ra vezet a magyar teniszező.

18:00

Djokovic hozza a szerváját, 4:4

A szerbe nagyon magabiztosan ütötte be ezeket a pontokat.

18:03

Fucsovics bréklabdát hárít

Egy maratoni labdamenet végén Djokovic hibázik, így 40:40.

18:05

Djokovic elveszi Fucsovics adogatását, 4:5

A szerb a második bréklabdát már nem hibázta el, ezúttal sajnos Fucsovics rontott.

18:10

Djokvics 6:4-re megnyeri a második szettet

A szerb világelső 30-ra hozta a saját adogatójátékát, így már 2-0-ra vezet.

18:14

Rögtön brékkel nyit Djokovics, 0:1

Sorozatban a harmadik game-et nyeri a szerb, aki így már a harmadik szettben is 1:0-ra vezet.

18:21

Már négy bréklabdát hárított Djokovics

Fucsovics hatalmas esélyt szalasztott el, hogy elvegye a szerb adogatójátékát.

18:23

Csak hozta az adogatójátékát Djokovics, 2:0

Több mint nyolcperces game végén hozta az adogatójátékát a szerb.

18:27

Bréklabdát hárít Fucsovics

Ez egy nagyon fontos játék most a magyar teniszező számára.

18:28

Djokovics megtapsolja Fucsovicsot, 2:1

Gyönyörű rövidítéssel szerzett pontot a magyar teniszező, majd a játékot is nyerve 2:1-re szépít a harmadik játszmában.

18:31

Djokovics nem hibázik az adogatásai során, 3:1

A szerb ezúttal egyetlen labdamenetet sem veszítve, semmire nyerte a játékot.

18:35

Nagyon szép játékkal hozza a game-et Fucsovics, 3:2

Fucsovics egy remek labdamenettel zárta le az ötödik game-et, és tartja a lépést a világelsővel.

Ászt üt Djokovics, 4:2

A szerb, ha nehezen is, de hozza a saját adogatójátékát, és két game előnye van a harmadik szettben.

18:42

Micsoda labdamenetet nyer Fucsovics

Gyönyörű rövidítés, amit Djokovics megpróbál elütni, de Fucsovics jó helyen várja a labdát, és csodásan röptézi el a szerb mellett.

18:47

Fucsovics hozza az adogatását, 4:3

Marci két gyönyörű labdamenetet is megnyert, amelyek után még Djokovics is elismerően tapsolt az ütőjén.

Fucsovics Márton egyáltalán nincs megilletődve a világelső ellen Forrás: AFP/Glyn Kirk
18:49

Djokovics ezt a game-et is nyeri, 5:3

A szerb így egyetlen játékra van a győzelemtől és az elődöntőbe jutástól.

18:49

Fucsovics a meccsben maradásért adogat

A magyar teniszezőnek most muszáj hoznia az adogatását, különben vége a meccsnek.

18:52

Hozza a szerváját Fucsovics, 5:4

Nem adja könnyen a győzelmet az első helyen kiemelt szerb klasszisnak.

18:53

Novak Djokovics a meccsért adogathat

A szerb klasszis 6:3, 6:4, 5:4-re vezet, amikor az elődöntőbe jutásért szerválhat.

Novak Djokovics Forrás: AFP/Glyn Kirk
18:56

Djokovics hozza az adogatását, és nyeri a meccset

A szerb az első meccslabdát beütötte, és három szettben 6:3, 6:4, 6:4-re legyőzi Fucsovics Mártont, és bejut az elődöntőbe.

18:59

Djokovics nyilatkozik

"Jól játszottam a meccs elején, az első öt-hat játékban szinte nem is hibáztam, a második és a harmadik szettbe pedig elég volt egy-egy brék, hogy megnyerjem a meccset. Márton nagyon jól küzdött, és óriási torna van a háta mögött" – mondta a 350. Grand Slam-mérkőzését nyerő Novak Djokovics a mérkőzést követően.

19:02

A történelem része lenne

Djokovics nem szerénykedik, kijelentette, hogy ő ugyan nem számolja a saját statisztikáit, de szeretne a sportág történelmének része lenni. Elég közel jár hozzá az eddigi 19 GS-győzelmével.

19:03

Nincs jobb a telt háznál

Az idényben először játszhatott egy centerpályán telt ház előtt, és ez nagyon feldobta Djokovicsot, aki fülig érő szájjal mondott köszönetet a wimbledoni közönségnek.

19:16

Köszönjük a figyelmüket!

Gratulálunk Fucsovics Mártonnak, aki nagyszerűen teniszezett karrierje első GS-negyeddöntőjében.