Griezmann góljaival fordított és nyert a Barcelona a Villarreal ellen

fbl Horizontal
Barcelona's French midfielder Antoine Griezmann (L) celebrates with Barcelona's Argentinian forward Lionel Messi and Barcelona's Spanish midfielder Pedri after scoring a second goal during the Spanish League football match between Villarreal CF and FC Barcelona at La Ceramica stadium in Vila-real on April 25, 2021. (Photo by JOSE JORDAN / AFP)
A Barcelona vasárnap délután a Villarreal otthonában lépett pályára és Antoine Griezmann góljaival 2-1-re nyerni tudott.

A Real Madrid szombati 0-0s meccse után még fontosabb volt a Barcelona Villarreal elleni meccse. Ennek ellenére a meccs elején Gerard Moreno fejesével majdnem a hazaiak szereztek vezetést, de a labda a kapu tetején landolt.

A túloldalon a 17. percben Frenkie De Jong került hatalmas helyzetbe, de közeli lövését Asenjo a gólvonalon tudta védeni, majd Messi lövésénél is a helyén volt a kapus.

A 26. percben Chukwueze lépett ki, majd eltolta Ter Stegen mellett a labdát és megszerezte a vezetést. A hazai öröm nem tartott sokáig, mert Griezmann másfél perccel később egy remek emeléssel egyenlített.

Antoine Griezmann volt a meccs hőse Forrás: AFP/Jose Jordan

A francia a 35. percben újabb gólt szerzett, így félidőben már 2-1-re a Barcelona vezetett.

A második félidőben előbb Messi lőtt kapu fölés jobb lábbal, majd a túloldalon Capoue egyenlíthetett volna, de a lövése után Busquets a gólvonalon menteni tudott.

A 65. percben megfogyatkozott a Villarreal, Trigueros brutálisan csúszott Messi lábára, de az argentin folytatni tudta a meccset.

A hajrában Moriba zárhatta volna le a meccset, majd Moreno lábában maradt az egyenlítés, de az igazi ziccert De Jong hagyta ki a 84. percben.

Az állás végül már nem változott, 2-1-re nyert a Barcelona és egy meccsel kevesebbet játszva pontszámban beérte a Real Madridot.

Korábban a Getafe 2-0-ra nyert a kiesőhelyen álló Huesca vendégeként. A vendégek mindkét találatát a török csatár, Enes Ünal szerezte.

A Getafe ezt megelőzően február 27-én nyert legutóbb a La Ligában, ahol azóta négy döntetlen mellett háromszor kikapott.