Az olimpiai bajnok továbbjutott, a női címvédő kiesett az Australian Openen

Australian Open Grand Slam Tennis Tournament 2022 Australian Open,Grand Slam,sports,Tennis,tournament Horizontal
MELBOURNE,AUSTRALIA-JANUARY 21: Naomi Osaka of Japan gestures during her third round women's singles match against Amanda Anisimova of USA at the Australian Open Grand Tennis Tournament at Melbourne Park in Melbourne, Australia on January 21,2022. Recep Sakar / Anadolu Agency (Photo by Recep Sakar / ANADOLU AGENCY / Anadolu Agency via AFP)
A női világelső Ashleigh Barty, és a férfi olimpiai bajnok, Alexander Zverev is bejutott a 16 közé az ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

A hazai közönség előtt szereplő Barty - aki 44 év után az első ausztrál győztes lehet - 1 óra 1 perc alatt tudta le harmadik körös meccsén pénteken az olasz Camila Giorgi ellen.

A nyolcaddöntőben végül elmaradt a "szuperösszecsapás", mivel a címvédő japán Oszaka Naomi három játszmában kikapott az amerikai Amanda Anisimovától, így utóbbi lesz Barty ellenfele a 16 között.

A pályafutása első Grand Slam-sikerére hajtó, harmadik helyen kiemelt Alexander Zverev, magabiztosan, három játszmában nyert a moldovai Radu Albot ellen, és vesztett szett nélkül várja nyolcaddöntős ellenfelét, a 14. helyen rangsorolt kanadai Denis Shapovalovot.

Eredmények, 3. forduló (a 16 közé jutásért):
férfiak:
A. Zverev (német, 3.)-Albot (moldovai) 6:3, 6:4, 6:4
Carreno Busta (spanyol, 19.)-Korda (amerikai) 6:4, 7:5, 6:7 (6-8), 6:3
Berrettini (olasz, 7.)-Alcaraz (spanyol, 31.) 6:2, 7:6 (7-3), 4:6, 2:6, 7:6 (7-5)
Shapovalov (kanadai, 14.)-Opelka (amerikai, 23.) 7:6 (7-4), 4:6, 6:3, 6:4
Monfils (francia, 17.)-Garín (chilei, 16.) 7:6 (7-4), 6:1, 6:3
Kecmanovic (szerb)-Sonego (olasz, 25.) 6:4, 6:7 (8-10), 6:2, 7:5