A férfi kosárlabda NB I negyeddöntőjének harmadik mérkőzésén az Alba Fehérvár hazai pályán magabiztosan legyőzte a Sopront, ezzel 3-0-ra megnyerte a párharcot és bejutott az elődöntőbe.

A székesfehérvári együttes a kiegyenlített első félidő után a harmadik negyedben megrázta magát és az ebben a tíz percben szerzett 33 pontjával - amire csak 16 volt a vendégek válasza - gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzést és a párharcot.

Vojvoda Dávid volt az Alba egyik legjobbja
Fotó: Simon Erika/Arconic-Alba Fehérvár

A meccs legeredményesebbje a hazaiak amerikai légiósa, Jordan Barnett volt 22 ponttal, míg csapattársa, Vojvoda Dávid 21 pontot dobott, mellette pedig kiosztott hat gólpasszt is.

Az Alba Fehérvár után a Falco KC Szombathely és a Szolnoki Olajbányász is bejutott az elődöntőbe.

A címvédő Falco már az első negyedben komoly, 12 pontos előnyt szerzett a vendég Budapesti Honvéd ellen, majd a folytatásban folyamatosan növelte a különbséget és végül 34 ponttal nyerte meg a mérkőzést, melyen Perl Zoltán, a hazaiak válogatott klasszisa 23 pontot szerzett.

A Magyar Kupa-győztes Szolnokkal egészen a harmadik negyed végéig tartotta a lépést a vendég Pécs, mely az utolsó negyedet mindössze hatpontos hátránnyal kezdte. A zárónegyed elején azonban gyorsan 16 pontos előnyre tett szert a Szolnok, innentől pedig a házigazda már nem adott esélyt a baranyaiaknak.

Eredmények, negyeddöntő, 3. mérkőzés:
Arconic-Alba Fehérvár - Sopron KC 99-82 (25-21, 18-24, 33-16, 23-21)
Továbbjutott: a Fehérvár, 3-0-s összesítéssel.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - Budapesti Honvéd Sportegyesület 94-60 (26-14, 18-15, 25-7, 25-24)
Továbbjutott: a Falco, 3-0-s összesítéssel.

NHSZ-Szolnoki Olajbányász - NKA Universitas Pécs 99-80 (25-24, 22-20, 23-21, 29-15)
Továbbjutott: a Szolnok, 3-0-s összesítéssel.

Zalakerámia ZTE KK-DEAC 82-66 (24-18, 13-25, 24-12, 21-11)
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása: 2-1, a ZTE javára.