Cikkünk folyamatosan frissül
Elsősorban a Carlos Sainzot helyettesítő Oliver Bearmannek lesz a legfontosabb a Forma–1-es Szaúd-arábiai Nagydíj harmadik szabadedzése, de a többi pilótának is ez az utolsó lehetősége, hogy ráérezzen a 27 kanyarból álló gyors pályára.

Kövesse velünk az eseményeket!

14:11
2024. március 8.

Pilótacsere a Ferrarinál

Köszöntjük Olvasóinkat a Szaúd-arábiai Nagydíj harmadik szabadedzésének élő közvetítésében! Az utolsó gyakorlás elsősorban Oliver Bearmannek lesz fontos, aki a hétvége hátralévő részében a vakbélgyulladástól szenvedő Carlos Sainzot helyettesíti a Ferrarinál. A 18 éves brit tesztpilóta alapból a Forma–2-ben versenyezne – csütörtökön meg is nyerte az időmérőt –, de így, miután tavaly már kétszer vezetett szabadedzésen a Haasnál, egy F1-es hétvégére készülhet.

Forma-1, Szaúd-arábiai Nagydíj 2024, Ferrari, Oliver Bearman
Oliver Bearman helyettesíti Carlos Sainzot
Fotó: NurPhoto via AFP / NurPhoto via AFP/Jakub Porzycki/NurPhoto

14:13

Alonso lehűtötte a kedélyeket

Fernando Alonso volt a nyitónap meglepetésembere, de ahogy riválisai, úgy ő is közölte, hogy valószínűleg annak köszönhető a fölénye, hogy feltekert motorral körözött csütörtökön.

14:14

Hamiltont megbüntették

A második szabadedzésen tartotta fel Logan Sargeantet, az FIA intézkedett is.

14:25

Ilyenek a körülmények

26 fokos a levegő, 43 fokos az aszfalt hőmérséklete a hétvége utolsó, napfényes etapjának kezdetén.

14:31

Elindult az utolsó szaúdi szabadedzés

Az első percben egyedül Bottas jött ki a bokszból, közepes keverékű gumikon.

14:32

Az újonc is a pályán

A finn pilótát Bearman követi, természetesen neki is szüksége van tapasztalatszerzésre.

14:35

Bearman túl az első körén

Bearman első köre a közepeseken 1:33,114 lett, ennél Bottas 1,8 másodperccel gyorsabban kezdett, de ennek túl nagy jelentősége nincs. Hamilton, Alonso és Stroll is a pályán.

14:38

Hamilton ugrott az élre

Hamilton a lágyakon 346 ezreddel vette át a vezetést Bottastól. Továbbra is csak öten jöttek ki a pályára.

14:43

Bearman az új első

493 ezreddel volt gyorsabb a közben Hamiltont visszaelőző Bottasnál. Csou, Russell, Norris és Cunoda jött még ki a pályára, a két Aston Martin mért idő nélkül tért vissza a bokszba.

14:46

77 ezreden belül az első három

Most Hamilton, Bearman, Russell a sorrend, de a két Mercedes lágyakon teljesítette a gyors körét. A mezőny fele továbbra is kivár.

14:49

Mercedes-Ferrari sorminta az élen

Leclerc is túl az első körén, vele együtt viszont még mindig csak nyolc pilótának van mért ideje. A monacói közepes gumikon nem vette át a vezetést a közben az élre ugró Russelltől, de csak 146 ezred a lemaradása, amivel második.

14:52

Az első Red Bull-os kör rögtön az első helyre jó

Pérez lágyakon 3 tizeddel vette át a vezetést az első körével. Magnussen kivételével már mindenki kijött a bokszból, egyre nagyobb a forgalom a pályán.

14:56

Verstappen is túl az első körén

Verstappen is lágyakon nyitott, az első gyors köre a második helyre volt elég, 211 ezred volt a hátránya Pérez mögött. A többség a Red Bullokhoz hasonlóan lágy gumikon próbálkozik elsőre, Leclerc viszont közepeseken is az élre ugrott, 356 ezredes előnnyel.

14:59

Alonso még mindig kivár

Féltávnál Sargeant és Alonso áll még mindig gyors kör nélkül, az élen továbbra is a Leclerc, Pérez, Verstappen hármas.

15:01

Verstappen megvillant

Három lila szektorral, 313 ezredes előnnyel ugrott az élre. Alonso közben túl az első mért körén, de ez még "gyors"-nak nem nevezhető.

15:06

Falnak ütközés miatt nincs mért ideje a pilótának

A visszajátszásból kiderült, Sargeant úgy hozzáért a falhoz a bal első kerekével, hogy megsérült a felfüggesztés. Nem véletlen, hogy a bokszban van azóta is.

15:10

Verstappen elütött valamit

A 10-es kanyarban, az autó jobb oldalával eltalált egy tárgyat a holland – jelentette a rádióban. Vissza is jött a bokszba, továbbra is magabiztos előnnyel áll az élen, most Leclerc és Alonso előtt. Közben Stroll tartotta fel Gaslyt, vizsgálják majd az esetet.

15:13

Nagy baleset miatt piros zászló

Csou Kuan-jü csapta gumifalnak a Saubert, megszakítják az edzést. A kínai pilóta jelenti, jól van.

15:17

Képen a baleset

Talán lesz még idő újraindításra, ha gyorsan összeszedik a roncsot és a törmelékeket.

15:23

Lesz folytatás

Öt percük marad a pilótáknak.

15:27

Kaotikus újraindulás

Russellre ráengedték az egyik Haast, szinte mindenki felsorakozott a bokszutca végén, és próbál még teljesíteni egy gyors kört. Meglepő lenne, ha feltartás nélkül telne el a hajrá.

15:31

Ez lett a végeredmény

Többen javítottak még, ám Verstappent nem tudták megelőzni, aki Leclerc és Pérez előtt nyerte meg az utolsó szabadedzést. Oliver Bearman a 10. helyen zárt, 894 ezredes lemaradással.