Bottas nyert, Hamilton a monzai sprintfutam vesztese

Események

Forma-1, Valtteri Bottas, Olasz Nagydíj 2021, szombat
Mercedes' Finnish driver Valtteri Bottas celebrates after the placing first in the sprint session at the Autodromo Nazionale circuit in Monza, on September 11, 2021, ahead of the Italian Formula One Grand Prix. (Photo by LARS BARON / POOL / AFP)
Valtteri Bottas végzett az élen az Olasz Nagydíj sprintkvalifikációján. A finn pilóta Max Verstappent és Daniel Ricciardót előzte meg, míg Lewis Hamilton a rossz rajtjának köszönhetően csak 5. lett.
Cikkünk folyamatosan frissül0 bejegyzés

Szombaton délután a szokásokkal ellentétben nem az időmérőt, hanem a sprintkvalifikációt rendezték a Forma-1-es Olasz Nagydíjon. A hőmérséklet valamelyest emelkedett a kora délutáni második szabadedzés óta: a levegő 28, míg az aszfalt 43 fokos volt.

A rajt után be kellett küldeni a biztonsági autót Forrás: AFP/Andrej Isakovic

Ami a rajtrácsot illeti, az időmérőn némi meglepetésre Valtteri Bottas végett az élen, így ő indulhatott az 1. helyről. Mellőle, illetve mögüle a világbajnokságért küzdő két pilóta, Lewis Hamilton és Max Verstappen kezdhette meg a 18 körös viadalt, ami a gumiválasztás miatt is kifejezetten izgalmasnak ígérkezett. Az első hármas egyaránt közepeseken rajtolt, viszont a többieknél már a lágy is előfordult.

Bottas simán eljött a rajtnál, ám Hamiltonnak rosszul sikerült az elindulás, és Verstappen, valamint a két McLaren is megelőzte.

Ideiglenesen Pierre Gasly is előtte volt, ám a francia pilóta első szárnya összeért Norris autójával, és az Alpha Tauri kicsúszott a bukótérbe, és a falnak ütközött. A baleset után beküldték a biztonsági autót. A másik Alpha Tauri szintén pórul járt, Cunoda Jukinak be kellett jönnie szárnycsere miatt, míg Robert Kubica megpördült

A futamot a 4. körben indították újra, amikor Bottas, Verstappen, Daniel Ricciardo, Norris és Hamilton volt az első öt sorrendje. A finn versenyző nagyon hamar 1 másodpercnél is nagyobbra növelte az előnyét, a Red Bull pilótája pedig volt csapattársához képest kezdett elhúzni. Hamilton azonban nem tudott előzni, amiben az is közrejátszhatott, hogy a wokingi pilóták lágyakon rajtoltak.

További két kör elteltével már lehetett használni a DRS-t, ám a címvédő így sem tudott elmenni honfitársa mellett.

Eközben a két éllovas leszakította Ricciardót, Verstappen viszont tartotta a másfél és 2 másodperc közötti hátrányát Bottasszal szemben. A másik Red Bullnak viszont nem ment ilyen jól: Sergio Pérez a 9. helyért támadta Lance Strollt, és meg is előzte, ám mivel átvágta az első sikánt, vissza kellett adnia a pozíciót. Egy körrel később viszont már tisztán megvolt az előzés.

Innentől kezdve viszont már nem váltzott az eredmény az élmezőnyben, miután Pérez és Hamilton sem tudott előzni. Mindez azt jelenti, hogy Bottas körülbelül 2 másodperces előnnyel nyert Verstappen előtt, a 3. helyre pedig Ricciardo ért be. Mögöttük Norris, Hamilton, Leclerc, Sainz, Giovinazzi, Pérez és Stroll lett az első tíz sorrendje.

Bottas nyerte meg a sprintfutamot Verstappen előtt Forrás: AFP/Miguel Medina

Győzelme ellenére Bottas csak a mezőny végéről kezdi meg a vasárnapi futamot, miután autójában motort cseréltek. Emiatt Verstappen indulhat majd a pole pozícióból, Hamilton pedig csak a 4. helyről rajtolhat az Olasz Nagydíjon. A holland pilóta 2 ponttal növelte előnyét a bajnokságban a címvédő előtt.

Percről percre tudósításunk az eredménytáblázat alatt olvasható!