A megállíthatatlan Red Bull megint tönkreverte a mezőnyt, Alonso a Szaúdi Nagydíj nagy vesztese

Horizontal
Red Bull Racing's Dutch driver Max Verstappen (R) drives past Aston Martin's Spanish driver Fernando Alonso during the Saudi Arabia Formula One Grand Prix at the Jeddah Corniche Circuit in Jeddah on March 19, 2023. (Photo by Giuseppe CACACE / AFP)
A Formula–1-es szezon második versenyhétvégéje is rengeteg izgalmas pillanatot hozott. A két Red Bull megint szétverte a mezőnyt, Sergio Pérez rajt-cél győzelmet aratott, míg a címvédő Max Verstappen a 15. helyről indulva a második helyen zárt.

A Szaúd-arábiai Nagydíj időmérőjén olyan szempontból nem volt meglepetés, hogy ismét a Red Bull végzett az élen, ám ezúttal nem a címvédő Max Verstappen, hanem csapattársa, Sergio Pérez volt a leggyorsabb, aki így pályafutása során másodszor rajtolhatott a pole pozícióból. A mexikói pilóta a vasárnapi futamon rosszul kapta el a rajtot, így Fernando Alonso azonnal átvette a vezetést, harmadikként Russell fordult el, majd Stroll és Sainz volt a sorrend az első ötösben.

A kétszeres spanyol világbajnok azonban 5 másodperces időbüntetést kapott helytelen rajtprocedúra miatt, így Pérez visszavette az első helyét.

Sergio Pérez és Fernando Alonso csatája az első körökben Forrás: AFP/Giuseppe Cacace

A technikai meghibásodása miatt a 15. helyről rajtoló Verstappen és a Ferrari tízhelyes rajtbüntetést kapó pilótája, Charles Leclerc gyorsan megkezdte a felzárkózást. Utóbbi a kilencedik körben már a hetedik helyen haladó Lewis Hamiltont előzte meg, a Mercedesszel idén csak szenvedő hétszeres világbajnokot aztán három körrel később Verstappen is lehagyta.

Az első kerékcseréket a 15. körtől láthattuk, a kemény keverékű gumikat kapó Pérez szép lassan leszakította magáról Alonsót, és majdnem három másodperces előnnyel vezetett az élen. A top10-ben egyedül Lewis Hamilton haladt közepes gumikon, mindenki más keményet kapott.

Az Aston Martinos Lance Stroll futama fékproblémák miatt a 18. percben véget ért, az emiatti biztonsági autós szakasz pedig leginkább Verstappennek kedvezett, ugyanis az újraindítás után két körön belül megelőzte Russellt és Alonsót, így a futam felénél már a két Red Bull állt az élen. Miközben az öt másodperccel vezető Pérez és Verstappen feltváltva futotta a leggyorsabb köröket, Magnussen megelőzte Cunodát, így az utolsó pontszerző helyre jött fel.

A folytatásban az egyetlen láényegi kérdés az volt, hogy Verstappen utoléri-e csapattársát és megelőzi-e, ez azonban nem sikerült a hollandnak, így végül elsőként Pérezt intették le, aki nagyon magabiztosan nyerte meg szezonbei első, pályafutása ötödik versenyétt. A 41 éves Alonso végül 5 másodperc felé emelte az előnyét Russell-lel szemben, így

büntetéssel együtt is a harmadik helyen futott be, ami pályafutása 100. dobogós helyezése a Forma-1-ben.

A vb két hét múlva, Ausztráliában folytatódik.

Frissítés:

A versenybírák aztán a futam után tíz másodperces büntetéssel sújtották Fernando Alonsót, így a rutinos spanyol versenyzőtől végül elvették a harmadik helyet.