Dráma a szaúdi időmérőn: elromlott Max Verstappen autója

Horizontal
Red Bull Racing's Dutch driver Max Verstappen walks into his garage after being knocked out from the qualifying session of the Saudi Arabia Formula One Grand Prix at the Jeddah Corniche Circuit in Jeddah on March 18, 2023. (Photo by Luca Bruno / POOL / AFP)
A Szaúdi Nagydíj időmérőjének második szakaszában elromlott a világbajnoki címvédő Max Verstappen Red Bullja, így a 15. helyen végzett a kvalifikációban. Sergio Pérez, a Red Bull mexikói versenyzője volt a leggyorsabb a szombati időmérőn, így a vasárnapi futamot ő kezdheti majd az élről.

A 25 éves pilótának ez pályafutása második pole pozíciója az F1-ben, az elsőt tavaly ugyanezen a helyszínen szerezte. Pérez mögött a ferraris Charles Lecerc és az Aston Martint vezető Fernando Alonso végzett, de Leclerc 10 helyes büntetése miatt a kétszeres vb-győztes spanyol Alonso indulhat a második helyről, míg a harmadik helyről a brit George Russell (Mercedes) vághat neki a dzsiddai versenynek.

Max Verstappen időmérője idejekorán ért véget Forrás: AFP/Luca Bruno

A címvédő és kétszeres világbajnok Max Verstappen (Red Bull) csak a 15. pozícióból kezdi majd a futamot, mert műszaki hiba miatt feladni kényszerült az időmérő edzést. A hollandnak motorproblémája volt, a Q2-ben hiába nyomta a gázt, az autó nem reaglát. Kérdés, kell-e bármit cserélni a motorban a futam előtt, ami miatt esetleg kaphat további büntetést is.

A motorcsere miatt tízhelyes büntetéssel sújtott Charles Leclerc (Ferrari) a 12., míg a hétszeres vb-győztes brit Lewis Hamilton (Mercedes) a hetedik pozícióból rajtolhat.

Az 50 körös Szaúdi Nagydíj vasárnap, magyar idő szerint 18 órakor kezdődik.