A Mercedesnél keresik a pozitívumokat, de nem találják

Forma-1, Bahreini Nagydíj 2023, vasárnap, Lewis Hamilton
Mercedes' British driver Lewis Hamilton competes during the Bahrain Formula One Grand Prix at the Bahrain International Circuit in Sakhir on March 5, 2023. (Photo by Giuseppe CACACE / AFP)
A Bahreini Nagydíjon Lewis Hamilton az 5., George Russell pedig a 7. helyen ért célba, és habár több pontot szereztek a Ferrarinál, egyértelműen a negyedik helyre csúsztak vissza a konstruktőrök erősorrendjében.

Az előzetesen dobogóban reménykedő Mercedes a futam közepén kezdett távolodni a céljaitól, amikor Fernando Alonso könnyedén megelőzte Lewis Hamiltont, szinte egyszerre azzal, hogy Lance Stroll George Russell mellett ment el. Az Aston Martin által adott pofon után a Ferraritól is kapott egyet Toto Wolff csapata, hiszen Hamilton nem tudott elmenni Carlos Sainz mellett a hajrában. Az osztrák szakember csalódottan értékelt a német médiának a versenyt követően.

Toto Wolff nem volt elégedett a szezonnyitó után Forrás: NurPhoto via AFP/Jakub Porzycki/NurPhoto/Jakub Porzycki

– nyilatkozta Wolff az Auto Motor und Sportnak.