Az Ausztrál Nagydíj időmérőjét könnyedén nyerte egy nem is hibátlan körrel Sebastian Vettel. Csak Hamilton és Webber került egy másodpercen belülre hozzá képest, Schumacher a tízbe sem fért be.

Forrás: AFP
Vettel ellenálhatatlan volt szombaton
(Kattintson a képre a galériához!)

Q1

A Q1-et Vettel nyerte 1:35,996-os körével. Mögötte Hamilton, és meglepetésre Vitalij Petrov végzett. Az orosz pilóta eredménye azért is meglepő, mert csapattársa, Nick Heidfeld nem tudta beverekedni magát a Q2-be, a Kubicát helyettesítő német később a forgalomra panaszkodott. A többi kieső a három új csapat hat pilótája, közülük a két hispaniás még a 107 százalékos szabályt sem tudta teljesíteni. A két Team Lotusszal csak a virgines Glock tartotta a lépést (mindhárman 1:29-es kört mentek), újonc csapattársa, D'Ambrosio már 1:30-on kívülre került.

Forrás: Mercedes GP
Schumacher két tizeddel kapott ki Rosbergtől, már a Q3-ba sem jutott be

Q2

Az időmérő második szakaszának elején Barrichello kicsúszott a sóderágyba, miután ráment a fűre és megpördült. Az etap közepén állt élre Vettel a hétvége eddigi leggyorsabb, 1:24,090-es körével. Mögötte Hamilton végzett 1:24,695-tel. Mark Webber 1:24,658-as idővel zárkózott fel mögéjük. Button 1:24,957-es körével volt rajtuk kívül az egyetlen, aki 1:25-ön belülre került. A negyedik Alonso több mint egy másodperccel Vettel mögött végzett. Petrov hat századdal követte Hamiltont a hatodik helyen.

Forrás: [origo]
Webber közel egy másodperces hátránya tetemes az azonos autóval induló Vettelhez képest

Adrian Sutil a frászt hozta a csapatára, amikor a Q2 vége felé a célegyenesre ráfordulva megpördült a Force Indiával. Szerencsére megmaradt a lélekjelenléte, nem szállt le a gázról, és így végül egyenesbe hozta az autóját, és a falak érintése nélkül tovább haladhatott a hatalmas gumifüstben. A Q2 negatív meglepetését az utolsó pillanatig köröző Schumacher okozta, aki 1:25,971-es körével nem tudta beverekedni magát az időmérő harmadik szakaszába. Csapattársától, a nyolcadik Rosbergtől két tizeddel kapott ki. A 42 éves német a gumikra panaszkodott az edzés leintését követően. A kiesők rajta kívül: Alguersuari, Pérez, Di Resta, Maldonado, Sutil, Barrichello.

Rosberg mentette meg a Mercedes becsületét, de nagyjából ott állnak, ahol tavaly

A Q2 meglepetése a sauberes Kobayashi, és a toro rossós Sebastian Buemi volt, utóbbi, Schumachert 89 ezreddel megelőzve épphogy beverekedte magát a Q3-ba.

Q3

1:23,529-es körrel nyitott Vettel, pedig a fedélzeti kamera képe alapján még egyet hibázott is a célegyenes előtti balkanyarban. Ezt az időt végül már nem tudta megjavítani, de ez is bőven elég volt ahhoz, hogy könnyedén megszerezze az első rajtkockát a futamra. Sokáig úgy tűnt, Mark Webberé lesz a második hely 1:24,395-ös idejével, de az utolsó pillanatokban Hamilton beugrott elé egy 1:24,307-es körrel. Meglepő, hogy a hazai pályán versenyző Webber közel egy másodpercet kapott a világbajnoktól, és az is, hogy a teszteken gyorsnak tűnő Ferrarik simán kikaptak a télen bukdácsoló McLarenektől is, Button 1:24,779-es körével például még Alonsót is megverte.

Forrás: REUTERS/Daniel Munoz
Vettel ott folytatta, ahol tavaly abbahagyta. Hamilton egy jó rajtban reménykedhet

A Ferrarik mentségére szólhat, hogy csak egy garnitúra lágy gumijuk maradt a Q3-ra, ezért kevésszer próbálkozhattak. Alonso 1:24,974-es köre az ötödik helyre volt jó, a nyolcadik Massa viszont több mint két másodperccel maradt el Vetteltől. Massa a bokszból kijövet rögtön az első kanyarban megpördült a hideg gumikon, aztán később sem találta a ritmust. A két Ferrari közé a meglepetésember, a Lotus Renault-t hajtó Petrov (1:25,247) és a mercedeses Rosberg (1:25,421) furakodott be. Massa mögött Kamui Kobajasi Saubere végzett kilencedikként 1:25,626-tal, a tizedik helyről pedig Buemi várhatja a vasárnapi rajtot.