Az első szabadedzésen még gyengélkedő Ferrari magára talált a Brazil Nagydíj nyitónapjának végére, a legjobb időt Rubens Barrichello produkálta. Második Schumacher, harmadik a mclarenes Kimi Räikkönen lett, Baumgartner Zsoltnak előbb a 22., majd a 23. hely jutott.

Csendesen kezdődött a Brazil Nagydíj első szabadedzése, sokáig, egészen pontosan tíz percig semmi sem történt. Az első értékelhető időt a BAR tesztpilótája, Anthony Davidson futotta, akinek autóját péntekre kidekorálta egy 28 esztendős művész, David Oates. A kocsi úgy nézett ki, mintha a Harlemben töltött volna egy éjszakát, graffiti virított rajta elöl, hátul, oldalt.

Az izgalommentes tréningen sok eseményt nem jegyezhettünk fel, Doornbos lefulladt, Zonta megpördült, az idősebbik Schumacher elveszítette hátsó lámpáját, ezen kívül semmi. A tréning végén a gyakorlatilag a "semmiből" előbukkant (sisakdizájnját a Kolumbiából érkező szurkolók tiszteletére szokás szerint megváltoztatott) Juan Pablo Montoya produkálta a legjobb időt, az 1:12.547 új pályacsúcsot jelentett (sajátját döntötte meg). A második hely nagy meglepetésre a Toyota tesztpilótájának, az ausztrál Ryan Briscoe-nak jutott, harmadik Ralf Schumacher lett.

A ferrarisok nem szerepeltek jól, Rubens Barrichello csak kilencedik, a hétszeres világbajnok 11. lett, Baumgartner Zsolt a 22. pozícióban zárt. Megelőzte csapattársát, Gianmaria Brunit, valamint a jordanes Timo Glockot.

A második szabadedzésen 1:12 alá került a pályacsúcs, állt az élen Trulli, Räikkönen, Button, Schumacher és Barrichello is. A mclarenessel kapcsolatban meg kell említeni, a gyakorlás elején kicsúszott, de vissza tudott evickélni a pályára. A tréningnek egyébként volt olyan időszaka, amikor az első 14 helyezett egy másodpercen belül volt, az első edzéssel ellentétben volt izgalom bőven. A pilóták szorgalmasak is voltak, Leinders kivételével mindenki húsz kör felett teljesített, Trulli például harminchatszor ment körbe.

Az időmérőt végül Barrichello nyerte, második M. Schumacher, harmadik Räikkönen lett. Buttonnak a negyedik, Davidsonnak az ötödik hely jutott, Baumgartner másodjára kikapott Brunitól. Az első edzés győztese, Montoya 11. lett.