Alonso oktatott, Baumgartner kiesett a Magyar Nagydíjon

Parádés teljesítménnyel, az ellenfeleknek esélyt sem adva nyerte Fernando Alonso a 18. Magyar Nagydíjat, a Forma-1 spanyol újonca rajt-cél győzelmet aratott az átépített Hungaroringen. Ezzel a száguldó cirkusz történetének legfiatalabb futamgyőztese lett (életében először nyert), mögötte Kimi Räikkönen és Juan Pablo Montoya ért célba. A Ferrari ismét leszerepelt, Rubens Barrichello kiesett, Michael Schumacher pedig csak a nyolcadik helyet érdemelte ki, így az összetettben Montoya egy, Räikkönen két pontra közelítette meg. Az első magyar Forma-1-es pilóta, Baumgartner Zsolt a 35. körben kiesett, miután elfüstölt autójának motorja.

Fernando Alonso idejött az átépített Hungaroringre, s úgy elpáholta a mezőnyt, hogy arra talán még ő sem számított. Szombaton megszerezte a pole pozíciót, a vasárnapi rajtnál pedig úgy húzott el, mintha a többiek tolattak volna a rajtrácson. A nyomába sem ért senki, s a verseny hetven köre alatt ugyanez volt a forgatókönyv. Mindösszesen egyszer vette át tőle az első helyet Kimi Räikkönen, ám csak azért, mert a finn később tankolt, mint ő.

Alonso teljesítményét fényezve emeljük még ki, hogy végig több mint húsz másodperccel verte a mezőnyt. Óriási különbség, főleg egy technikai sportágban: kétségtelen, hogy ő a jövő ígérete. Különösen, hogy vasárnapi diadalával a Forma-1 53 éves történetének legfiatalabb futamgyőztese lett... A Renault meg a száguldó cirkuszba való hivatalos visszatérése óta először ünnepelhetett első helyet.

Ami az élmezőnyt illeti, csak a szokásos történt. Illetve csak az elmúlt versenyeken lett szokásos az, hogy a Ferrarinak esélye sincs odaérni az első helyre. Rubens Barrichello felfüggesztése eltört, a brazil így a gumifalban fejezte be a Magyar Nagydíjat, de Michael Schumacher sem legszebb emlékei között fogja számon tartani az idei futamot. Nyolcadik lett, míg legnagyobb ellenfelei, Kimi Räikkönen és Juan Pablo Montoya is dobogóra állhattak, utóbbinak még az is belefért, hogy egyszer megpördüljön.

Hihetetlen szoros a pontverseny az utolsó három futam előtt, Schumachernek 72, Montoyának 71, míg Räikkönennek 70 pontja van. A konstruktőrök között a Williams megelőzte a Ferrarit, amely kétségtelenül a Bridgestone miatt van benne a slamasztikában. Ráadásul olyan mélyen, hogy onnan nehéz lesz kikecmeregnie...

Baumgartner Zsolt, a száguldó cirkusz első magyar versenyzője sem okozott csalódást, azokkal, akikkel kellett, partiban volt. Sajnos a Jordan nem bírta végig a 70 körös versenytávot, csak 35 fordulóra volt elég a motor ereje: Zsolt akkor (a 14. helyről kiállva) leparkolt a boxutca kijáratánál, s megköszönte a szurkolóknak a biztatást. Remélhetőleg nem utoljára húzott magára versenyszerelést!