Michael Schumacher a San Marinó-i Nagydíj helyszínén, Imolában is pályacsúcsot döntött az új Ferrarival, több mint fél másodpercet faragott le saját rekordjából. Barcelonában a Williamsek domináltak, a csapat ennek ellenére elégedetlen az új autóval, Ralf Schumacher a távozását is fontolgatja. Kialakult a futamok végső menetrendje, megszűnhet a Forma-1 48 millió dolláros nevezési díja.

Michael Schumacher Fiorano után a Ferrari és a Sauber-Petronas közös tesztelésén, Imolában is villantott egyet az új Ferrarival, a San Marinó-i Nagydíj helyszínén szerdától 1:20,441 a körrekord. Az előző csúcsot is Schumi tartotta, a tavalyi futamon 1:21,091-es idővel harcolta ki magának a pole pozíciót.

Az ötszörös világbajnok német pilóta a tavalyi modellel kezdte a körözést, s elsősorban a Bridgestone abroncsokat tesztelte. 42 fordulót tett meg az F2002-essel, legjobb ideje 1:21,532 volt. Ezt követően ült át a Gianni Agnelliről elnevezett idei autóba, s az 52 megtett körből legjobbja 1:20,441 volt. A tavalyi Ferrari volánja mögött Rubens Barrichello befejezte az előző napon ismeretlen okok miatt félbehagyott versenyszimulációját, 68 kört tett meg, legjobbja 1:21,541 volt. A Ferrari legközelebb pénteken, Fioranóban tesztel, s a nemrégiben szerződtetett tesztpilóta, Felipe Massa végre kipróbálhatja (először a tavalyi) tűzpiros négykerekűt.

Vadászpilóta lett Michael Schumacherből/sport/f-1/20030219szupersisak.htmlSchumi az aszfalttól tíz centire száguld/sport/f-1/20030217schumi.htmlHolland szponzor mentette meg a Minardit/sport/f-1/20030219holland.htmlForma-1http://forum.origo.hu/forum?act=show&fid=28437

Barcelonában a két williamses, Juan Pablo Montoya és Ralf Schumacher zárt az élen, ők bírták legjobban az irreális időjárási körülményeket. A katalán városban ugyanis zuhogó esőre ébredtek a csapatok, emiatt a tervezett versenyszimulációk is elmaradtak. Az FW25 volánja mögött Ralf Schumacher 55 kört tett meg, s a 28.-ban produkálta a nap legjobb, 1:31,567-es idejét. Az ifjabbik Schumacher elsősorban az autó beállításán dolgozott, s kolumbiai társával egyetemben a Michelin abroncsok különböző kombinációit próbálgatták. Montoya 1:31,935-ös idővel szerezte meg a második a helyet, s 25. körében 283 kilométeres óránkénti sebességet produkált, ennek a közelébe sem tudott férkőzni senki.

A biztató barcelonai eredmények ellenére azonban szinte pánikhangulat uralkodik Sir Frank Williams csapatánál, a mérnökök ugyanis cseppet sem elégedettek az autó teljesítményével. Mario Thiessen, a BMW motorsportokért felelős (egyik) igazgatója úgy nyilatkozott, hogy az új autó egyelőre még a tavalyinál is gyengébb, s a két hét múlva esedékes szezonstartig villámgyorsan meg kellene oldani a gondokat. "Ki kell vizsgálnunk, hogy miért nem elég gyors az idei modellünk" - mondta Thiessen egy német napilapnak. "Egyes dolgok nem úgy működnek, ahogy szeretnénk, s egyelőre az okokat sem igazán értjük."

A Williams idei célja nem más, mint megszorongatni, sőt, le is győzni a Ferrarit, ennek ellenére míg a marenellóiak sorra döntögetik a körrekordokat, az FW25 másodpercekkel van lemaradva Schumacherék mögött. A Williams persze nem retten meg a kihívásoktól (elvégre nem véletlenül volt évekig a Forma-1 ura), s a problémák ellenére is az új modellel vág neki a március 9-iki melbourne-i futamnak. Pletykák szerint egyébként Ralf Schumacher cseppet sem elégedett a csapaton belüli helyzetével, s a távozását fontolgatja. Willi Weber menedzser a Toyotát emlegeti a legesélyesebbként. Montoyát ellenben nagyon bírják a Williamsnél, Gerhard Berger ki is jelentette: "Juan egyike a legtehetségesebb versenyzőknek, akiket valaha láttam, kiválóan uralja autóját, előzési technikája pedig egyenesen zseniális."