Kedden négynapos tesztet kezdtek Monzában a Forma-1-es csapatok, Michael Schumacher mögött meglepetésre Anthony Davidson végzett a BAR-ral, maga mögé utasítva két Williamst. A legjobb időket délelőtt érték el a pilóták, mert déltájban heves eső szakadt az aszfaltra.

Davidson az elmúlt két futamon a Minardi-istálló versenyzője volt; a fiatal angol a formán kívül lévő malajziai Alex Yoongot helyettesítette. A BAR tesztere ezúttal 78 körével a nap legszorgalmasabb sofőrje lett.

Délután még mindig szemerkélt az eső, teljesen csak 16 órakor állt el. Egy viszonylag száraz csík csak két órával később, az edzés végén jelent meg a pályán. A mostoha körülményekhez híven háromszor is elő kellett kapni a piros zászlót, kétszer Ralf Schumacher Williamsét szállították el (előbb kicsúszás, majd motorhiba miatt), egyszer meg Jenson Button Renault-ját.

A Minardi kipróbálta saját Formula 3000-es csapatának belga versenyzőjét, David Saelenst, aki csak délután kapott lehetőséget, így a rossz időben nem érhetett el jó időt.

Franciaországban, a Paul Ricardon is tesztelt a Ferrari, Luca Badoerrel a volánnál. Az olasz 64 kört ment, legjobb ideje 1:40.098 perc lett. Mivel a pályát különböző beállítások próbája végett többször átalakították, az időeredmény nem összehasonlítható a korábbiakkal.