Két Williams kvalifikálta magát az első rajtsorba a Forma-1-es Európa Nagydíj szombati időmérő edzésén. Juan Pablo Montoya Monaco és Kanada után ismét megszerezte a pole pozíciót.

Fotó: Amber PR
Mesterhármas!
labdarúgó-világbajnokságSzenegál-Törökországpénteki szabadedzést

Az első percekben esőnek nyoma nem volt - igaz, azt inkább vasárnapra jósolták - a pályára pedig senki nem merészkedett. A jó eredmény eléréséhez különösen nagy leszorítóerőre van szükség, valamint puha gumikra. A hőmérséklet egyébként 26 fokra kúszott fel a tréning tizedik percére.

Elsőként "természetesen" Alex Yoong érkezett az aszfaltra, 1:35.804 perces időt ért el. Ez az eredmény 5.2 másodperccel rosszabb Schumacher délelőtti, szabadedzésen elért győztes idejénél. Negyedóra elteltével pályára gördült Jacques Villeneuve, Kimi Räikkönen és Enrique Bernoldi is, megpezsdült az élet végre. A finn 1:31.069-es ideje tette fel a mércét a többiek számára, az edzés 22. percében.

Kevéssel az időmérő félideje előtt már csak a két Ferrari és Jarno Trulli nem merészkedett a pályára, David Coulthard pedig nem tudta elvenni Räikkönentől a legjobb eredményt. Ralf Schumacher simán elvette az ideiglenes pole-t a McLarenektől, aztán Michael Schumacher is végre kikecmergett a garázsból. Kicsivel korábban Juan Pablo Montoya hagyta el a ringet, de vissza tudott térni gond nélkül.

M. Schumacher gyors kör vezetése nélkül visszatért a bokszba, Rubens Barrichello viszont megtámadta R. Schumi idejét, de 79 ezreddel elmaradt tőle. Montoya ismét nekikezdett egy repülőkörnek, M. Schumi pedig átült a tartalékautóba, s azzal vágott neki a tréningnek. A meglehetősen gyengének látszó kocsival a főferraris csak hetediknek ért be, Montoya a harmadik pozícióba ugrott.

Ralf Schumacher a saját idején javított rengeteget, s elsőként az új Nürburgring történetében 1:30 alá ment. Barrichello is javított a saját idején, de így is fél másodperccel elmaradt az élen álló Williamstől. M. Schumachernek az igazi és a tartalékautóján is keményen dolgoztak, ő maga viszont csak ült az utóbbiban és nézte a monitort. Negyedórával a zárás előtt M. Schumi és Montoya is üres pályán javíthatott. Utóbbi kilenc ezreddel átvette a vezetést, a ferraris pedig felkapaszkodott harmadiknak.

Közben Coulthard megszerezte az ötödik helyet, Barrichello pedig ismét javított, de csak időt, pozíciót nem. A hajrában előbukkant Ralf Schumacher, a Williams hazai pilótája nekifutott ismét a pole-nak, de most esélye sem volt megszerezni. Montoya, Barrichello és M. Schumacher is megpróbált még tenni valamit, a címvédő javított is, de végül bő egy tizedre elmaradt Montoya idejétől. Pedig a második szektorban Schumacher az élen állt, aztán maradt minden a régiben.

"Nagyon elégedett vagyok" - mondta Montoya. "Úgy jöttünk ki a kvalifikációra, hogy mi is kíváncsiak voltunk, mi fog történni. Az első körömben hibáztam, a második jobb lett... egyre javult a kocsi. Szerencsém is volt, mert alig előztem meg Ralfot. Örülök, hogy ilyen erős a csapat."

Michael Schumacher elismerte, hogy hibázott, s ez az elsősoros rajtpozíciójába került: "Két kisebb hibát vétettem az utolsó kanyaroknál, egyszerűen túl keményen nyomtam a gázt. Ennyi."